Rikiuojasi pretendentai į tiesioginius mero rinkimus

jakasseputisPraėjusį penktadienį įvyko dviejų partijų: Lietuvos socialdemokratų ir Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) Šilutės skyrių susirinkimai. Abiejų susirinkimų svarbiausi klausimai buvo skyrių pirmininkų rinkimai bei pretendentų į tiesioginius merų rinkimus atranka.
Socialdemokratų lyderiu išrinktas Sigitas Šeputis, o „laisvųjų“ liberalų – Arvydas Jakas.
Kaip žinia, aštuntos kadencijos savivaldybių tarybų ir pirmąkart tiesioginiai rajono merų rinkimai planuojami 2015 m. kovo 1 dieną.

Socialdemokratai turi naują lyderį

Tapti savivaldos lyderiais ateinančiuose rinkimuose Šilutės savivaldybėje labai tikisi Šilutės socialdemokratai. Jau dabar Fortūna jiems parūpino palankia sąlygas startui. Lietuvoje socialdemokratai yra valdančioji partija, jų lyderis Algirdas Butkevičius – Vyriausybės ministras pirmininkas. Šilutės r. savivaldybės taryboje socialdemokratai turi gausiausią frakciją – 6 narius (iš viso mūsų Savivaldybės taryboje yra 27 politikai). Šilutėje socialdemokratai turi mero pavaduotojo ir administracijos direktoriaus postus.

LSDP Šilutės skyriaus visuotiniame susirinkime praėjusį penktadienį savo kadenciją baigė skyriaus pirmininkas Alvidas Šimelionis. Naujuoju skyriaus pirmininku buvo išrinktas Sigitas Šeputis, kuris dabar eina Savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas.

Bemaž 230 susirinkimo dalyvių turėjo nemažą galvosūkį, kurį iš savo narių deleguoti į tiesioginius mero rinkimus. Į tokią kovą stojo net penki rajono socialdemokratai: Algirdas Balčytis, Saulius Vytuvis, Daiva Žebelienė, Arūnas Pupšys bei ką tik skyriaus pirmininku tapęs S.Šeputis.

Tapti pretendentu į rajono merus buvo siūloma ir verslininkui Rimgaudui Višinskui, tačiau pastarasis atsisakė, teigdamas, jog norėtų kovoti dėl mero posto, bet šiuo metu, jo nuomone, geriausiai tas pareigas atliktų viso skyriaus narių palankumą pelnęs S.Šeputis.

Kandidatų į merus atranka vyko per du balsavimus. Antrame etape konkuruoti liko S.Šeputis ir A.Pupšys. Antrasis balsavimas parodė, kad rajono socialdemokratai į mero rinkimus deleguos savo skyriaus pirmininką S.Šeputį.

Lyderio rinkimai – be kovos

Apsijungti nusprendusių Sąjungos TAIP bei Lietuvos liberalų ir centro sąjungos Šilutės skyrių nariai praėjusį penktadienį įsteigė Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) Šilutės skyrių. Į steigiamąjį susirinkimą suėjo beveik 50 narių.
Vadovauti naujai įsteigtos partijos skyriui buvo pasiūlyti abiejų buvusių skyrių pirmininkai – Arvydas Jakas ir Algirdas Gečas. Abu yra Savivaldybės tarybos nariai, o A.Gečas šiuo metu eina ir visuomeninio mero pavaduotojo pareigas.

A.Gečas atsisakė dalyvauti skyriaus pirmininko rinkimuose ir priminė savo kolegos A.Jako politinę patirtį: A.Jakas 2001-2007 metais yra ėjęs mero pareigas, ne vieną kartą yra vadovavęs rinkimams. Todėl A.Jakas be konkurencijos absoliučia balsų persvara buvo išrinktas skyriaus pirmininku, o vėliau jam, vieninteliam kandidatui, buvo suteikti skyriaus įgaliojimai pretenduoti ir į rajono mero postą.