Rinkimai baigėsi: 59 proc. už V. Laurinaitį, 39 proc. – už Ž. Kurlianską 

Sekmadienį kartu su dar 33 Lietuvos savivaldybių gyventojais merą rinko ir šilutiškiai – vyko antrasis savivaldos rinkimų turas. Šilutės rajono gyventojai meru išsirinko Vytautą Laurinaitį, iš 13 352 galiojančių biuletenių  jam atiteko 8 033 balsai (59,04 proc).Tad jau 10 metų savivaldybei vadovaujantis V. Laurinaitis šį darbą dirbs dar vieną 4 metų kadenciją.

Atėjo 13 606 rinkėjai

Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstovas V. Laurinaitis dėl šio posto varžėsi su Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovu Žygimantu Kurliansku, antrajame ture surinkusiu 5319 (39,09 proc.) rinkėjų balsų.

254 biuleteniai (1,87 proc.) šiame ture pripažinti negaliojančiais.

Kaip žinia, Šilutės rajono savivaldybės rinkėjų sąraše įrašyta 33 717 rinkėjų, iš kurių antrajame rinkimų ture dalyvavo 13 606 (40,35 proc.). Antrajame Šilutės rinkimų apygardos ture iš anksto balsavo 1340 rinkimų teisę turinčių gyventojų ir tai – mažiau nei pirmajame, kai iš anksto balsavo 1711 žmonių (į šį skaičių įskaičiuoti ir visi, balsavę vadinamuosiuose specialiuosiuose punktuose).

 

Iš anksto balsavo 10 proc.

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, I rinkimų ture šalies rinkėjų aktyvumas buvo 48,97 proc., o iš anksto balsavo daugiau nei 137 000 rinkėjų, tai yra 5,7 proc. visų Lietuvos rinkimų teisę turinčių žmonių.

Bendras Lietuvos rinkėjų aktyvumas antrajame ture buvo 45,82 proc.

Pakartotiniame merų rinkimų balsavime savo balsą iš anksto atidavė 10,05 proc. rinkėjų.

 

Rinkėjų abejingumas II ture buvo matomas ir plika akimi. Štai, pavyzdžiui, Šilutės pirmojoje gimnazijoje 10.40 val. užėjus į rinkimų apylinkę vaizdas buvo dar niekada neregėtas – rinkimų salė buvo tuščia, neskaičiuojant pirmininkės, kelių komisijos narių ir vieno stebėtojo.

Tiesa, antrajame rinkimų ture balsuoti galėjo tik tie rinkėjai, kurie savo gyvenamąją vietą yra deklaravę savivaldybėse, kuriose vyko antrasis rinkimų turas.

Išties neįprasta, kad ir pastaroji rinkiminė savaitė vyko be VRK pirmininkės. Pastaruoju metu nemažai kritikos sulaukusi VRK pirmininkė Jolanta Petkevičienė dingo iš viešosios erdvės – net ir komisijos posėdyje paskutinį sykį ji dalyvavo tik rinkimų savaitės pirmadienį. Priminsime, kad teismai net tris šios komisijos sprendimus šiemet jau pripažino negaliojančiais.

Ir vėl palaikėme arčiau gyvenantį

Įdomu tai, kad V. Laurinaitį palaikė vidutiniškai 60 proc. Šilutėje balsavusių rinkėjų. O štai Vainute, kur ir gyvena V. Laurinaitis, jis surinko net 87,83 proc. balsų. Panašiai ir kitose gretimose apylinkėse: Kivyliuose – 89,70 proc., Gorainiuose – beveik 71 proc., Bikavėnuose – 66,67 proc.

Tačiau už V. Laurinaitį balsavo ir nemažai Katyčių sen. Stubrių apylinkėje gyvenančių rinkėjų – net 82,52 proc. Kai kuriose kitose apylinkėse V. Laurinaitis irgi surinko apie 70 proc. balsų.

Tačiau Švėkšnos seniūnijoje, žinoma, pirmavo Ž. Kurlianskas, nes tai jau jo gyvenamoji seniūnija. Čia dabartinis meras surinko vos 32 proc. balsų, Stemplių apylinkėje – 34 proc.

Užtat už Ž. Kurlianską Stemplėse savo balsą atidavė daugiau nei  65 proc. rinkėjų, Švėkšnoje – virš 67 proc., Inkakliuose – 53 proc.

Tačiau Vainute Ž. Kurlianskas surinko vos kiek daugiau nei 12 proc. balsų, Kivyliuose – 10 proc., Bikavėnuose – 33 proc. balsų.