Rinkimai Šilutės rajone irgi negalioja. Pareigūnai – pašiurpę

DSC 1163Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) šeštadienį panaikino rinkimų rezultatus ir Šilutės rajone. Tad iš viso Lietuvoje net trijose savivaldybėse panaikinti rinkimų rezultatai.

„Tai labai daug“, – atsiduso VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas. Be Šilutės rinkimai dar panaikinti Širvintose ir Trakuose.

Padėtis Šilutės rajone pašiurpino ne tik Z.Vaigauską, bet ir kitus VRK narius.

Policijos vadovai – arogantiški pareigūnai, rinkimų apygardai vadovaujantys asmenys – užsispyrėliai.

Taip VRK nariai Rokas Stabingis ir Algis Urbonas apibūdino padėtį Šilutės rajone, kur jie tyrė rinkimų į savivaldybės tarybą pažeidimus.

Anot jų, pažeidimų mastas Šilutėje daug didesnis nei Trakų rajone, kur rinkimų rezultatus VRK jau panaikino.

Skirtingai nei Trakuose, Šilutėje išankstinio balsavimo vokai nebuvo atplėšinėjami ir vėl užklijuojami. Pažeidėjai nesivargino: jie drąsiai ėmė naujus vokus ir ant jų klijavo naujus lipdukus.

VRK nariai nustatė, kad Šilutės rajone dingo daug lipdukų, vokų, įtariama, kad vienodu šriftu buvo rašomi pirmumo balsai.

Šilutėje taip ir nepavyko rasti 459 lipdukų, beveik 800 vokų. Ne kartą pamaryje apsilankiusiems VRK nariams kilo įtarimų, kad lipdukai ant vokų – ne tie, kurie buvo įteikiami rinkėjams. Patikrinus kelis atvejus paaiškėjo, kad tai tiesa. Tokių atvejų – per šimtą.

Kliuvo ir Šilutės rajono savivaldybės komisijos pirmininkui Arvydui Gorodeckui. Esą iš pradžių jis nesutiko parodyti ant vokų klijuojamų lipdukų sakydamas, kad VRK nariai – ne kriminalistai. O apie Šilutės policijos vadovų elgesį VRK žadėjo informuoti Policijos departamentą.

Už rinkimų rezultatų Šilutėje panaikinimą balsavo 13 VRK narių.