RINKIME 2017 metų Lietuvos medį!

medisŠie metai, jau antrieji metai, kuomet rengiami Lietuvos metų medžio rinkimai. Lietuvos metų medžio atrankos konkurso tikslas – ne tik išrinkti Metų medį, kuris atstovaus mūsų šaliai Europos metų medžio konkurse, bet ir pagerbti kitus vertingiausius šalies medžius, skleisti informaciją apie juos kaip regiono savitumo ir patrauklumo dėmenis.

Rinkimuose dalyvauja 12 augalų, atrinktų iš 49 paraiškų: Adamavo ąžuolas (Švenčionių rajonas),Aukštadvario kaštonas (Trakų rajonas), Buivydo ąžuolas (Joniškio rajonas), Elmės šešiakamienis ąžuolas (Anykščių rajonas), Grybiškių ąžuolas (Šalčininkų rajonas), Gudlaukio ąžuolas (Tauragės rajonas), Medaus obelis (Klaipėdos rajonas), Meškėnų liepa (Marijampolės rajonas), Papilės 15-kamienė liepa (Akmenės rajonas), Raganos uosis (Plungės rajonas),  Raganų eglė (Tauragės rajonas), Veisiejų uosis (Lazdijų rajonas).   

 Kiekvienas pilietis gali pasirinkti ne daugiau kaip 1 (vieną) labiausiai patikusį medį ir už jį balsuoti elektroniniu erdvėje naudojantis kompiuterio (IP) adresu svetainėje www.arboristai.lt.

Balsavimas vyks iki spalio mėn. 19 d.

Lietuvos metų medžio rinkimai parodo medžių svarbą mūsų kasdieniniame gyvenime, jų reikšmę Lietuvos gamtos ir kultūros paveldui. Kaip žinia, praėjusiais metais Lietuvos metų medžiu mūsų šalies gyventojai išrinko Stelmužės ąžuolą.

Šių metų laimėtojai bus pagerbti 2017 m. spalio mėn. 20 d., tarptautinę medžio dieną, apdovanojimų įteikimo Aplinkos ministerijos ceremonijoje, kurioje dalyvaus Lietuvos Seimo nariai Kęstutis Mažeika, Virginijus Sinkevičius, Kęstutis Bacvinka ir kiti.

Nugalėtojas atstovaus Lietuvai 2018 metų Europos medžio konkurse!

Balsuoti už kandidatus galinčius tapti 2017 metų Lietuvos medžiais, jų nuotraukas ir aprašymus rasite čia: http://www.arboristai.lt/439-lietuvos-medzio-rinkimai-2017/1433-2017-met-lietuvos-medzio-rinkimai