Rinkimų apygardos komisijai gali tekti aiškintis prokuratūroje

TRUMPAIPolitikų savaitė Šilutėje prasidėjo spaudos konferencija, kurioje Laisvės sąjungos Šilutės skyriaus lyderis Arvydas Jakas, Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS -LKDP) atstovas Zigmantas Jaunius, Liberalų sąjūdžio Šilutės skyriaus pirmininkas Raimundas Ambrozaitis bei visuomeninio rinkimų komiteto (VRK) „Už žmonių valdžią“ koordinatorė Daiva Žebelienė pareiškė priekaištus dėl rinkimų apygardos komisijos ir konkrečiai dėl apygardos komisijos pirmininko Arvydo Gorodecko netinkamos veiklos rinkimų metu.

Politikai įsitikinę, kad apygardos komisijos pirmininkas A.Gorodeckas komisijos darbą organizavo taip neprofesionaliai, jog
dabar kyla abejonių, ar nebuvo sąmoningai gadinami rinkimų biuleteniai, ar teisingai suskaičiuoti kandidatų į Tarybą pirmumo balsai ir nėra kitų pažeidimų.

Apie galimus pažeidimus informuota Vyriausioji rinkimų komisija. Apie tai „Šilutės naujienos“ rašė kovo 6 dieną straipsnyje „Kažkur dingo rinkėjų balsai…“.

Spaudos konferencijoje buvo paskelbtas ir TS-LKDP iniciatyva surašytas pareiškimas Klaipėdos apygardos prokuratūrai dėl rinkimų apygardos komisijos veiklos įvertinimo. Šį pareiškimą pasirašė TS-LKDP Šilutės skyriaus pirmininkė Sandra Tamašauskienė, Laisvės sąjungos Šilutės skyriaus pirmininkas A.Jakas bei VRK „Už žmonių valdžią“ koordinatorė D.Žebelienė.

Paklausus apie partijų apsisprendimą remti kurį nors kandidatą į merus – A.Jaką ar V.Laurinaitį – tik TS-LKDP atstovas Z.Jaunius be jokių užuolankų pranešė, kad skyriaus taryba nusprendė raginti savo partijos narius ir rėmėjus balsuoti, jog meru būtų išrinktas A.Jakas. Tėvynės sąjunga yra apsisprendusi neiti į koaliciją su partijos Tvarka ir teisingumas bei Darbo partijos politikais. Todėl, pasak Z.Jauniaus, remti Laisvės sąjungos atstovą A.Jaką mero rinkimuose yra logiškas ir teisingas sprendimas.

Liberalsąjūdietis R.Ambrozaitis ir VRK „Už žmonių valdžią koordinatorė D.Žebelienė sakė, kad nenurodinės žmonėms, už kurį merą balsuoti, nes pasitiki žmonėmis ir palaiko laisvą apsisprendimą.