Rinkimų I turo rezultatai patvirtinti, sekmadienį laukia II turas

rinkimaiVyriausioji rinkimų komisija (VRK) sekmadienio posėdyje patvirtino prieš savaitę vykusio Seimo pirmojo rinkimų turo rezultatus visose vienmandatėse apygardose.

Pirmojo rinkimų turo rezultatus VRK patvirtino ir trijose apygardose (Šilutės, Pietų Žemaitijos, Telšių), kurios dėl buvusių balsavimų, balsų pirkimo ar balsų skaičiavimų galimų pažeidimų vadintos „probleminėmis“.

Trijose vienmandatėse parlamentarai išrinkti per pirmąjį turą, kitose 68 apygardose spalio 23 dieną bus rengiamas antrasis turas.

Šilutės rinkimų apygardoje tą dieną dėl Seimo mandato kovos Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovas Alfredas Stasys Nausėda ir Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų atstovė Sandra Tamašauskienė.

Pietų Žemaitijos rinkimų apygardoje, kuriai priklauso dalis Švėkšnos, Gardamo, Žemaičių Naumiesčio, Katyčių ir Vainuto seniūnijų gyventojų, Seimo rinkimų II ture kovos partijos Tvarka ir teisingumas atstovas Remigijus Žemaitaitis ir Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų kandidatas Stasys Šedbaras.

Šiuo metu teisėsauga tiria, ar Šilutės rinkimų apygardoje buvo perkami balsai partijos „Tvarka ir teisingumas“atstovo Kęsto Komskio naudai, kuris pirmajame rinkimų rate liko trečias su 15,34 proc. rinkėjų balsų.

Ketvirtas, surinkęs 12,90 proc. rinkėjų balsų, yra socialdemokratas Artūras Skardžius. Jis Vyriausiajai rinkimų komisijai buvo pateikęs prašymą surengti Šilutėje pakartotinius Seimo rinkimus, argumentuodamas, kad policija išaiškino galimą balsų pirkimą per išankstinį balsavimą Seimo rinkimuose šioje apygardoje. VRK A.Skardžiaus prašymą atmetė ir balsavimo rezultatus vienmandatėje Šilutės rinkimų apygardoje patvirtino.