Rinkimų sąrašų numeriai nenuvylė politikų

articlePraėjusį pirmadienį Seime 23 partijos išsidalijo numerius, kuriais jos bus įrašytos rinkimų biuleteniuose. Dar keturi numeriai rezervuoti visuomeniniams rinkimų komitetams.

Partijų rinkimų sąrašų numeriai visose savivaldybėse bus tie patys. Rinkimų komitetams konkrečius numerius iš jiems rezervuotų numerių pirmadienio vakarą burtais nustatė savivaldybių rinkimų komisijos.

Šilutės rajono savivaldybės tarybos rinkimų biuletenyje pirmuoju bus įrašytas visuomeninis rinkimų komitetas „Šilutės kraštas“. Antrasis numeris paskirtas Lietuvos socialdemokratams, trečiasis – Tėvynės sąjungai – Lietuvos krikščionims demokratams. Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) numeris bus 11, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos – 13, Darbo partijos – 20, visuomeninio rinkimų komiteto „Už žmonių valdžią“ – 23, partijos Tvarka ir teisingumas – 25, Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio – 26.

Kovo 1 dieną, savivaldybės Tarybos ir tiesioginių merų rinkimų metu, politikų sąrašai biuleteniuose bus surašyti burtuose ištrauktų numerių eile. Tuo tarpu kandidatų į rajono merus biuletenyje pretendentai bus surašyti pagal abėcėlę.

Paprastai partijų lyderiai skubiai prisijaukina jiems skirtą numerį. Ką šilutiškiai pretendentai į rajono merus mano apie jų komandoms tekusį skaičių?

1 copyVisuomeninio rinkimų komiteto „Šilutės kraštas“ koordinatorius Šarūnas LAUŽIKAS:

– Sėkmė lydi stipriausius, todėl man ji ir įteikė pirmą numerį. Manau, kad visuomeniniams rinkimų komitetams šiuose rinkimuose seksis geriau nei partijoms. Šilutės savivaldos istorijoje esu pirmasis rajono meras, kuris vadovavo dar nepadalintai Šilutės savivaldybei – Pagėgių kraštas tuomet priklausė Šilutės r. savivaldybei.

Būdamas meru tikrai pasieksiu, kad niekas neabejotų ir nepravardžiuotų, jog „Šilutė – Pagėgių savivaldybės priemiestis“.

2 copyLSDP Šilutės skyriaus kandidatas į merus Sigitas ŠEPUTIS:

– Jeigu būtume gavę pirmąjį numerį ir sąraše būtume įrašyti pirmi, tai tikriausiai gautume nemažai neapsisprendusių rinkėjų balsų – žmonės, kurie balsuoja už pirmus pasitaikiusius.

Balsuojantieji už antrąjį sąrašą, manau, bus žmonės, kurie žino, ką renkasi ir žino, kodėl pasirinko socialdemokratų sąrašą.

25-erius metus dirbu savivaldoje, ir nemanau, kad pasikeisiu: ir toliau dirbsiu sąžiningai Pamario krašto žmonėms.

3 copyTS-LKD Šilutės skyriaus kandidatė į merus Sandra TAMAŠAUSKIENĖ:

– Mūsų sąrašo numeris 3 – lemtingas skaičius. Trečiam visada pasiseka, nes jis žino, kad sėkmės paslaptis – darbštumas, sąžiningumas ir nuoširdumas.

Atsinaujinusi TS-LKD Šilutės komanda ir aš, tapusi mere, sieksime pokyčių ir rajono politikoje. O Šilutę kviečiame kurti kartu – kaip šeimai draugišką savivaldybę.

Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) Šilutės skyriaus kandidatas į merus Arvydas JAKAS:
11 copy
– Neabejoju, kad 11-asis numeris Lietuvoje jau seniai yra tapęs magiškas skaičius, ypatingo lyderio numeris. Šis skaičius žymėjo visų laikų geriausio krepšininko Arvydo Sabonio marškinėlius. Neabejoju, kad ir mūsų partijai šis numeris atneš sėkmę.

Jau turiu patirties eiti rajono mero pareigas. Manau, kad vėl laikas man žengti į šį postą, kad Šilutės savivaldybę ištraukti iš varginančios skolų rutinos ir visus sutelkti į vieningą strategiškai planuojančią ir dirbančią komandą.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Šilutės skyriaus kandidatas į merus Virgilijus POZINGIS:
13 copy
– Nesu prietaringas, ir 13-tas numeris visai negąsdina. Anaiptol, šis skaičius lengvai įsimenamas ir manau, kad jis mums neš sėkmę.

12 metų dirbau savivaldoje. Tapęs meru, stiprinsiu savivaldos institucijas, į veiklą labiau įtrauksiu bendruomenes ir jų lyderius.

Darbo partijos Šilutės skyriaus kandidatas į rajono merus Romualdas RENČELIAUSKAS:

20 copy– 20 – didelis skaičius. Manom, kad jis atneš ir daug balsų.

Būdamas meru pasieksiu, kad būtų įgyvendinta Darbo

partijos programa – suvaldytos savivaldybės skolos, užtikrintas savivaldybės gyventojų saugumas, įgyvendinta amžiaus statyba – estakada Rusnės kelyje ir užtikrintas jaunimo užimtumas bei patriotinis ugdymas.

Visuomeninio rinkimų komiteto „Už žmonių valdžią“ kandidatė į merus Daiva ŽEBELIENĖ:

23 copy– Dar niekaip neįsiprasminome gauto numerio – 23. Manome, kad ne sąrašo skaičius, o sąraše esantys žmonės patrauks rinkėjų balsus.

Tapusi mere paprasčiausiai dirbsiu ir tarnausiu žmogui.

Partijos Tvarka ir teisingumas kandidatas į rajono merus Vytautas LAURINAITIS:

– Skaičius 25 nėra magiškas, tačiau jis atitinka savivaldybės Tarybos narių skaičių 8 šaukimo savivaldybės Taryboje. Sąrašo numeris tarsi primins rinkėjams, kad partijai reikia suteikti būtent 25 mandatus, ir ji galės visiškai įgyvendinti tai, 25 copyką yra pažadėjusi žmonėms.

Tapęs meru dar vienai kadencijai pasieksiu, kad Šilutės savivaldybei skirtos tikslinės lėšos miesto infrastruktūrai gerinti – 24 mln. Lt – būtų panaudotos naudingai. Būtina pastatyti sporto kompleksą su baseinu Šilutėje ir Rusnėje įkurti jūrų kadetų mokyklą.

Lietuvos liberalų sąjūdžio Šilutės skyriaus kandidatas į rajono merus Raimundas ANBROZAITIS:

26 copy– Mūsų partijos lyderis Remigijus Šimašius vasario 26 dieną ištraukė partijai 26 rinkimų sąrašo numerį. Tai gražus sutapimas, kuris bus sėkmingas visiems. Be to, Šilutės skyriaus rinkimų sąraše turime 26 kandidatus į savivaldybės Tarybą.

Tapęs rajono meru, suburčiau kuo platesnę valdančiąją koaliciją, kuri sudarytų su visais suderintą strateginį veiksmų planą, realiai įgyvendinamą per 4 kadencijos metus.