Rinkliavos už atliekų tvarkymą mokėtojų dėmesiui

SIUKLIADEZES 3Pagal Šilutės rajono savivaldybės tarybos 2014 m. gegužės 29 d. sprendimu Nr.T1-2119 patvirtintų Atliekų tvarkymo taisyklių 16.4 punktą atliekų turėtojai privalo: rūšiuoti susidarančias komunalines atliekas jų susidarymo vietoje, t. y., atskirti popierių ir kartoną, stiklą, plastiką, metalą, didžiąsias, žaliąsias, buityje susidarančias pavojingas bei elektros ir elektroninės įrangos, statybos ir griovimo atliekas, naudotas padangas ir nemaišyti jų su kitomis atliekomis ar medžiagomis.

Surūšiuotos ir į antrinių žaliavų surinkimo konteinerius metamos antrinės žaliavos turi būti be priemaišų (pvz., maisto, skysčio, kitų medžiagų likučių).

Rūšiuodami mes:

  •     mažiname atliekų tvarkymo išlaidas;
  •     mažiname sąvartynuose šalinamų atliekų kiekį;
  •     sukaupiame žaliavas naujų produktų gamybai;
  •     taupome vis labiau senkančius gamtos išteklius ir energiją

Žemės gruntą, statybos ir griovimo atliekas, baldus, chemines medžiagas, skystas atliekas, degančias ir karštas atliekas, želdinių priežiūros ir gatvių tvarkymo atliekas, pavojingas atliekas, biologiškai skaidžias žaliąsias atliekas (vejų, parkų,  sodo, daržo, šiltnamių, gėlynų atliekos, šakos, lapai ir pan.), susidariusias gyventojų namų, daugiabučių namų, įmonių, įstaigų, organizacijų valdose, sodininkų ir garažų bendrijose, draudžiama pilti į komunalinių atliekų konteinerius ir šalia jų.

Primename, kad Šilutės rajone, Rumšų kaime, Šyšos g. 1A, veikia didžiųjų atliekų, antrinių žaliavų, buityje susidariusių pavojingų atliekų surinkimo ir žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelė, kurios darbo laikas II – V-09-18 val., VI – 09-14 val. Tel. 8 630 08 994.

Biologiškai skaidžias žaliąsias (sodo, daržo, vejų, šiltnamių ir pan.) atliekas jų turėtojai privalo tvarkyti patys: kompostuoti arba atvežti į žaliųjų atliekų aikštelę Rumšų kaime. Į aikštelę atgabentos atliekos turi būti išrūšiuotos, t. y., atskirai šakos, vejų atliekos. Žaliosiose atliekose neturi būti mišrių komunalinių atliekų.

Visus gyventojus kviečiame aktyviai naudotis sukurta infrastruktūra ir į šią aikštelę gabenti buityje susidarančias stambiagabarites atliekas, statybos ir griovimo atliekas bei naudotas padangas.

Jeigu fizinis ar juridinis asmuo nerūšiuoja atliekų susidarymo vietoje ar išmeta atliekas ne tam skirtoje vietoje, gresia administracinė nuobauda.