RK: per 3 savaites numeriu 111 sulaukta 3 000 pagalbos prašymų

Nuo spalio vidurio veikiančiu trumpuoju telefono numeriu 111 Lietuvos Raudonasis Kryžius (LRK) jau sulaukė per 3 000 pagalbos prašymų, sako komunikacijos vadovė Luka Lesauskaitė. Pagalba suteikta trečdaliui skambinusiųjų.

„Pirmąją savaitę skambučių buvo daugiausia, dabar jie stabilizavosi ir nebėra jų per dieną po 400. Dalis yra melagingų skambučių, žmonės paskambina ir padeda ragelį ir pan. Kita dalis tokie, kurių negalime atliepti – visokių ir keistų, kartais nelabai adekvačių prašymų, bet trečdalis tikrai yra tie atvejai, kur pagalbos reikia čia ir dabar“, – sakė RK atstovė.

Skambinusieji daugiausia kreipiasi dėl pagalbos maistu, dalis prašo pavežėjimo. Kai kuriais atvejais vargstantiems trūksta ir finansinio raštingumo, tiems, kurie kaip ir gauna tam tikras pajamas ar gyvena iš pašalpų, bet nemoka susidėlioti biudžeto. Daug žmonių prašo maisto. Tai yra vieniši asmenys, senjorai, kurie gyvena vieni ir dalis jų visai neturi išteklių.

Trumpuoju numeriu 111 paskambinę žmonės gali sulaukti pagalbos daiktais, randant nakvynės vietą ar prireikus psichologinės pagalbos, linija taip pat gali kreiptis nuo gaisrų, krušos ir kitų nelaimių nukentėję asmenys. Numeris veikia visą parą, visomis savaitės ir švenčių dienomis,  pagalba suteikiama kaip įmanoma greičiau. Pagalbą daiktais bus galima atsiimti patiems nurodytuose humanitarinės pagalbos punktuose, o esant būtinybei – daiktai bus pristatyti į vietą.

Elta inf.