Lietuvos kultūros sostinės titulą Šilutė turės tik šiais metais. O magnolijų sostine mūsų miestas jau vadinamas seniai ir tikriausiai tuo didžiuosis ne vieną dešimtmetį, nes Šilutėje gyvena ir ją magnolijomis puošia Juraškų dinastija.
Būtent magnolijų augintoja Eugenija Juraškaitė – Murauskienė nusipelnė ypatingos Šilutės visuomenės pagarbos. Ji tapo pirmąja Šilutės Rotary klubo įsteigto mecenatų ir filantropų apdovanojimo laureate.
Žiūrėkite nuotraukų albumą iš renginio.
Pagerbti trys geradariai
Antradienį Šilutės Rotary klubas iškilmingame savo 20-mečio renginyje išskirtinį dėmesį parodė šių dienų Šilutės filantropams.
Rotariečiai pakvietė jų išrinktus tris nominantus, kurie verti vadintis Šilutės mecenato Hugo Šojaus pasekėjais.
Tai E.Murauskienė, kuri ne vieną dešimtmetį tęsia savo tėvelio Liudviko Juraškos, praėjusios amžiaus viduryje išmokusio mūsų krašte veisti japonines magnolijas, darbus: augina magnolijas, dovanoja jas Šilutei, rajono gyvenvietėms, todėl Šilutė šalyje garsėja kaip magnolijų sostinė.
Pagerbtas istorijos mokytojas Algirdas Červinskas, įkūręs Šilutės pirmosios gimnazijos muziejų, kuris jau seniai tapo vertingu viso rajono kultūros objektu. Padėkos raštas įteiktas ir Šilutės muziejaus kolektyvui, H.Šojaus palikimo saugotojui, jo idėjų ir darbų puoselėtojui.
Visus tris nominantus apdovanojo Rotary klubo prezidentas Alfonsas Vanagas, dėkodamas už išskirtinę veiklą.
Jauniesiems talentams – stipendijos
Rotariečiai ir jų žmonų klubas “Inner Wheel” nusprendė paskatinti ir jaunuosius talentus, įsteigę jiems vienkartines 500 litų stipendijas.
Iš Šilutės meno mokyklos pasiūlytų kandidatų rotariečiai pasirinko du muzikantus, savo pasiekimais garsinančius Šilutės kraštą šalies ir užsienio jaunųjų atlikėjų konkursuose, kituose renginiuose.
Kai renginio vedėjas Marijus Budraitis pradėjo vardinti 10-mečio pianisto Kasparo Mikučio pastarųjų 3 metų pasiekimus, publika tiesiog apstulbo: mažasis virtuozas laurus skynė Lietuvoje, Latvijoje, yra pastebėtas ir remiamas jaunųjų talentų rėmimo fondų, buvo pasiųstas tobulintis į Šveicariją ir turi kvietimą gruodį koncertuoti Paryžiuje.
Nuostabia šypsena švytintį berniuką, virtuoziškai atlikusį fortepioninį kūrinį, žiūrovai palydėjo audringomis ovacijomis ir netgi iš susižavėjimo ištryškusiomis ašaromis.
Ne mažiau aplodismentų sulaukė ir kitas stipendininkas – 14-metis kintiškis pianistas Jonas Vitkauskas, sparčiai žengiantis tobulėjimo keliu. Padėkota jaunųjų talentų mokytojoms: Liudmilai Tunaitienei, Liudmilai Kašėtienei ir Astai Rupšauskienei.
Padėka kraštietei
Jubiliejinį rotariečių renginį papuošė maestro Vladimiro Prudnikovo ir jo žmonos pianistės Nijolės Ralytės – Prudnikovienės koncertas.
M.Budraitis paskelbė daugeliui šilutiškių nežinomą faktą: N.Ralytė – Prudnikovienė – mūsų kraštietė, kilusi iš Juknaičių seniūnijos Okslindžių kaimo.
Žavi viešnia, sulaukusi rotariečių ir rajono vadovų sveikinimų ir gėlių, atviravo, kad dėmesys itin sujaudino, o gimtasis kraštas jai kaskart kelia vis daugiau emocijų, nostalgiją žadina iš vaikystės žinomų kaimų, Šilutės senamiesčio vaizdai, vis dažniau užplūsta basakojės vaikystės prisiminimai.
Šilutiškiai už šiltus žodžius, puikų koncertą plojimais dėkojo p.Nijolei, maestro V.Prudnikovui ir dukters bei žento pasirodymą stebėjusiai Genovaitei Ralienei.
Laureatė nori dauginti spalvotas magnolijas
Itin iškilmingai publikai atskleista didžioji paslaptis – kas gaus pirmąją H.Šojaus statulėlę.
Su apdovanojimo regalijomis išsirikiavo trys garbingi vyrai: Lietuvos Rotary prezidentas Saulius Vorauskas, Šilutės Rotary klubo prezidentas A.Vanagas ir vienas pirmųjų Šilutės Rotary klubo prezidentų Zigmantas Dokšas.
Tik vienas žmogus – rotarietis Gintaras Verbus – žinojo išvakarėse įvykusio klubo narių balsavimo rezultatą, lėmusį, kam atiteks išskirtinis apdovanojimas.
Iš G.Verbaus rankų paėmęs užklijuotą voką. Z.Dokšas prisipažino, kad jaudulys gniaužia kvapą, ir netrukus perskaitė Eugenijos Juraškaitės – Murauskienės pavardę.
Originaliąją statulėlę, puokštes, artimųjų sveikinimus priėmusi kuklioji magnolijų augintoja sakė nesitikėjusi, kad jos darbas bus taip įvertintas. Ji norėtų gražiaisiais medžiais papuošti daugiau Šilutės ir rajono gyvenviečių erdvių – sodinukų turi nemažai.
O p.Eugenijos svajonė – išmokti dauginti ne tik baltąsias, bet ir įvairių spalvų magnolijas. Jos tėtis japonines magnolijas aklimatizavo per 20 metų, ji tą darbą dirba dar ne tiek ilgai, tad turi laiko savo svajonę įgyvendinti.
Rašyti atsakymą