„Rotary“ klubo iniciatyva Šilutėje augs sveikesni vaikai

Rotoriai 1Lapkričio 4 d. Šilutės „Rotary“ klubo iniciatyva (prezidentas Viktoras Šileikis) susitiko visų Šilutės miesto vaikų darželių, Švietimo skyriaus atstovai, Šilutės rotariečiai ir svečiai iš Plungės „Rotary“ klubo. Susitikimo tikslas – rajono ikimokyklinukų sveikata, kuria rūpintis ir padės rotariečiai, sumanę gražią iniciatyvą: nupirkti visiems miesto darželinukams sėdėjimo kamuolius.
Spręs judėjimo stokos problemą

Iš Plungės atvykę svečiai Gintaras Igaris ir Valerijus Stonkus pasakojo, jog plungiškiai pirmieji pradėjo domėtis ikimokyklinio amžiaus vaikų sveikata: dovanoja darželiams sėdėjimo kamuolius bei rengia mokymus apie jų naudą.
Šilutės „Rotary“ klube irgi susiklostė daug gražių ir prasmingų tradicijų. Šįkart klubo prezidentas Viktoras Šileikis susirinkusiems pasakojo, jog Plungės rotariečiai pirmieji pradėjo domėtis ikimokyklinukų sveikata darželiuose, vėliau mokyklose.

Susitikimo metu Šilutės lopšelių darželių „Ąžuoliukas“, „Gintarėlis“, „Žibutė“, „Raudonkepuraitė“, ir „Pušelė“ atstovams pristatytas tęstinis projektas, skirtas vaikų taisyklingos laikysenos ir fizinio aktyvumo ugdymui – „Judesio korekcijos svarba ikimokyklinio ir pradinio amžiaus vaikams“. Buvo rodomas filmas, darželiams dovanoti pirmieji sėdėjimo kamuoliai.

Pasak svečių, žiūrint į užfiksuotus šokančius mažylius atrodo, kad jie žvalūs ir jokių sveikatos bėdų neturi. Bet pasidomėjus jų sveikata matyti, kad yra ir ligotų, o raumenų ir skeleto ligos tarp šių vaikų dažniausios. „Smagu, kad radome paprastą būdą spręsti šią problemą. Judumo stokos, nugaros raumenų silpnumo, stuburo iškrypimo problemos gali būti sprendžiamos sėdėjimu ant kamuolių“, – sakė V. Stonkus.

Iniciatyva džiugina švietimiečius

Pradėjus vykdyti projektą „Judesio korekcijos svarba ikimokyklinio amžiaus vaikams“, jo tikslas buvo – judesių korekcija formuoti taisyklingą vaikų laikyseną, šalinti stuburo iškrypimus, nugaros skausmus ir plokščiapėdystę. Į projektą įsijungė ikimokyklinio ugdymo įstaigos. Ši iniciatyva tęsiama, į ją įsitraukia ne tik visos mūsų rajono ikimokyklinio ugdymo įstaigos, bet ir visa Lietuva, ir net užsienio šalys. Štai Norvegijoje mokiniai klasėse vietoj kėdžių sėdi būtent ant tokių kamuolių, kokius rotariečiai padovanojo lopšeliams – darželiams. „Tai puiki priemonė stiprinti nugaros raumenis, o tyrimai rodo, kad stiprūs raumenys padeda išvengti stuburo iškrypimo. Džiugu, kad darželiai priima naujoves“, – kalbėjo svečiai.

Šilutės „Rotary“ klubas imasi iniciatyvos tęsti projektą „Judesio korekcijos svarba ikimokyklinio amžiaus vaikams“, bendradarbiaujant su rajono savivaldybe bei Švietimo skyriumi. Tad ir Šilutės miesto vaikų darželiai pajus šio projekto naudą – jis neabejotinai padės jaunajai kartai užaugti sveika ir gražia“, – sakė šilutiškių prezidentas V. Šileikis.

Iniciatyva pasidžiaugė ir labai jai pritarė ir Švietimo skyriaus vedėja Dainora Butvydienė, ir Visuomenės sveikatos biuro direktorė Kristina Surplė, tokios naujovės galimybe džiaugėsi ir vaikų darželių atstovės.