Rudenį automobilių pavagia daugiau

auto-theftDraudimo bendrovė, įvertinusi kelerių praėjusių metų statistiką, pastebi, kad rudenį padaugėja automobilių vagysčių. Praėjusių metų rudenį, palyginti su vasara, pavogtų transporto priemonių skaičius padidėjo dvigubai, tokia pati tendencija užfiksuota ir 2011 m.

„Statistika rodo, kad automobilių vagysčių šalyje po truputį mažėja. Deja, kol kas nesikeičia vagysčių išaiškinimo rodiklis – tik trečdalis vagysčių yra išaiškinama“, – teigia „PZU Lietuva“ Žalų departamento direktorius Gytis Matiukas.

„PZU Lietuva“ užsakymu atlikta visuomenės apklausa parodė, kad apsisaugojimas nuo vagystės yra pagrindinė priežastis draustis kasko draudimu. Tai nurodė 28 proc. apklaustųjų.

Avarijos pateko į antrą pagal svarbą vietą tarp kitų priežasčių, dėl kurių vairuotojai renkasi kasko draudimą. Gytis Matiukas atkreipė dėmesį, kad eismo įvykių pasitaiko kur kas dažniau nei vagysčių, tačiau jos rečiau atneša tokių didelių nuostolių, kaip kad transporto priemonės praradimas.

„Vagystė, dažniausiai reiškia automobilio praradimą – tai ne tik tūkstančius ar dešimtis tūkstančių litų siekiantys nuostoliai. Neretai tai reiškia ir žmogaus ar visos šeimos įprasto gyvenimo sutrikimus, nes naują automobilį įsigyti nėra taip finansiškai paprasta“, – sakė G. Matiukas.