Rudenį gimnazistai atostogavo pas bičiulius Vokietijoje

 pirmoji gimnazija_vokietijoje_darbeliai_P1014331Svetingas Vokietijos Bukstehudės (Buxtehude) miestas šį rudenį vėl pasitiko 23 Šilutės pirmosios gimnazijos mokinius. Anot mokytojo Alvydo Ežerinskio, kuris lydėjo mokinių delegaciją į Vokietiją, tokia šilutiškių bičiulystė su Bukstehudės Halepagheno gimnazija tęsiasi jau 26 metus ir yra vienas seniausių visoje Lietuvoje tarptautinių mainų projektų.

Pas bičiulius plaukė keltu

Kasmet Šilutės pirmosios gimnazijos antrokai rudens atostogų metu vyksta pas partnerius į Bukstehudės Halepagheno gimnaziją. O pavasarį, artėjant Šilutės miesto gimtadieniui, gimnazistai savo šeimose priima pulką bendraamžių iš Vokietijos, rengia išvykas, supažindina su Pamariu ir Lietuva.

Gimnazistai pasidalijo įspūdžiais apie neseniai vykusią kelionę į Bukstehudę.

Anot tarptautinių mainų dalyvio Gvido Požerecko, kuris savo aštuonioliktąjį gimtadienį sutiko jūrų kelte, ir kelionė šiuo laivu buvo įdomi, nes ne vienas šilutiškis keltu plaukė pirmą kartą. Po 19 valandų trukusios kelionės laukė pažintis su Vokietija, naujais bičiuliais ir jų šeimomis.

Aplankė kelis miestus, muziejuspirmoji gimnazija_vokietijoje_sportas_P1014274

„Bukstehudėje mūsų laukė naujos šeimos. Sudėjome lagaminus į „įtėvių“ mašinas ir su savo „įbroliais“ bei „įseserėmis“ ėjome vakarieniauti į restoraną. Kai atnešė sąskaitą, mes išsižiojome – kainos čia tikrai didelės“, – pirmuosius įspūdžius pasakojo Gvidas.

Bukstehudėje gimnazistų kasdien laukė nauji potyriai, bendros užduotys, pažintinės kelionės. Šilutiškiai aplankė Bremenhavene esantį Klimato muziejų. Pastarajame išgyveno bene daugiausia emocijų, nes čia jiems buvo suteikta galimybė virtualiai keliauti aplink pasaulį, pajausti ne tik įvairių šalių klimatą, bet ir pažinti skirtingas kultūras, „apsilankyti“ ir Afrikos dykumoje, ir Antarktidos ledynuose.

„Nuvažiavome ir į Berlyną, aplankėme Brandenburgo vartus, holokausto aukų atminimo memorialą, Reichstagą. Vokietijos istorijos muziejuje kartu su savo partneriais ieškojome informacijos apie Vokietijos istoriją ir žymius žmones“, – pasakojo gimnazistas Mintaras Šimkevičius.

Svečiams iš Pamario patiko ir kelionė į Hamburgą. Šiame mieste – uoste šilutiškiai aplankė įspūdingą senamiestį, užlipo į vienos gražiausių šv. Michelio bažnyčios bokštą, pasivaikščiojo tuneliu po Elbės upe, o vakare žiūrėjo miuziklą „Berno stebuklas“.

Šilutiškiams suorganizuotas susitikimas ir su Bukstehudės mere. Halepagheno gimnazijoje šilutiškiai apžiūrėjo chemijos, informatikos, biologijos kabinetus, sporto sales.

Vienas nuotaikingiausių įvykių buvo futbolo varžybos, kurias rezultatu 3:8 laimėjo šilutiškiai. „Pergalės skonį ir dabar jaučiame“, – sakė gimnazistai.

Gilinosi į aplinkos apsaugą

Martynas Kšatuckas pasakojo, kad svečiuose kartu su Bukstehudės mokiniais vykdė projektą „Aplinkos apsauga“. Darbo grupės, sudarytos iš abiejų šalių mokinių, turėjo parodyti savo geografijos, istorijos, teatro, fotografijos ir dailės žinias bei įgūdžius.

„Istorijos grupėje lyginome aplinkos apsaugą Vokietijoje ir Lietuvoje, geografijos grupėje analizavome Elbės upės gilinimo pavojus, dailės grupėje piešėme ir konstravome, o teatro grupė kūrė vaidinimą apie tai, kaip žmonės gali saugoti gamtą“, – sako Martynas.

„Man įdomu buvo palyginti vokiečių ir lietuvių jaunimą. Vokiečių gimnazistų rytinis gyvenimas yra labai įtemptas, jie visada skuba ir mėgsta viską atlikti laiku. Gyvenimas mokykloje panašus į mūsiškį. Visgi krenta į akis, jog ten nėra jokios diskriminacijos, pašaipų, jaunuoliai priima vienas kitą tokius, kokie jie yra. Stebino tai, kad mūsų projektinio darbo pristatymo metu pilnoje aktų salėje jaunuoliai vienas kitą ramino ir klausėsi mūsų. Yra ko pasimokyti“, – sakė mainų programoje dalyvavęs gimnazistas Arnas Lotužis.

Anot vaikino, dešimt dienų Vokietijoje buvo vienos geriausių jo gyvenime, nes jos apdovanojo galimybe pažinti kitą šalį, jos kultūrą ir nuostabius žmones.