Rudeninė dovana vaikams – pripildytos smėlio dėžės

smelis vaikamsVasara baigėsi. Bet kad vaikai dėl to per daug nesikrimstų, Šilutės daugiabučių namų kiemuose apytuštės smėlio dėžės pripildytos švariu smėliu.

Ar verta smėlį pilti rudenį, kai tose dėžėse vaikai ilgai nebežais, o per žiemą jose kaupsis įvairios bakterijos bei… gyvūnų ekskrementai?

„Dar lauke šilta, tad vaikai puikiausiai gali žaisti tose dėžėse“, – „Šilutės naujienoms“ sakė Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus. Jis paaiškino, kad  Gaidelių karjero savininkai jau ne vienerius metus dovanoja seniūnijai po 50 tonų švaraus smėlio. Dalį smėlio seniūnija po daugiabučių namų smėlio dėžes išvežiojo pavasarį, o kitą dalį suskubo atvežti rudenį.
Vaikai džiaugiasi, kad smėlio dėžės pagaliau atšviežintos.

Aišku, išlieka palaidų gyvūnėlių problema, kurie irgi džiaugiasi kiemuose radę švaraus smėlio „tupyklų“, nes visos smėlio dėžės yra atviros ištisus metus…

Keturkojais augintiniais turėtų tinkamai rūpintis jų šeimininkai. Dėl aplinkos, o ypač – dėl smėlio dėžių, teršimo juos įspėti galėtų ir kaimynai. Primename, kad Aplinkos ministerija yra numačiusi, kad už ekskrementų palikimą viešose vietose piliečiai gali būti baudžiami baudomis, viršijančiomis net 100 eurų.