Rudeninė „Maisto banko“ akcija sumušė dosnumo rekordą

maisto bankasRekordinis gerumas ir dosnumas – taip galima pavadinti rudeninę „Maisto banko“ akciją ir visoje Lietuvoje, ir mūsų krašte: žymiai daugiau nei pavasarinės akcijos metu šįkart vargstantiesiems aukojo ir šilutiškiai.

„Maisto banko“ Klaipėdos skyriaus vadovas Raimondas Danupas vakar priešpiet galėjo pateikti tik labai preliminarius akcijos skaičiusŠilutėje, bet ir jie įspūdingi.

Visos savaitgalio dienomis vykusios akcijos metu šilutiškiai paaukojo 4611 vienetų produktų, kurių vertė apytikriai siekia daugiau nei 15 tūkst. litų. Šilutės prekybos centruose užfiksuota 1711 aukojimo faktų, produktus rinko 69 savanoriai.

Norintieji paremti Šilutės neįgaliųjų draugijos narius savaitgalį suko į didįjį „Maxima“ prekybos centrą, kur iš viso užregistruoti 447 aukojimo faktai, paaukota 1195 ilgai negendančių produktų vienetai, kurių vertė – apie 3900 litų.

Mažojoje „Maximoje“ penktadienį aukotojų laukė 11 evangelikų liuteronų labdaros organizacijos „Šilutės Sandora“ narių. Šiai organizacijai aukota 136 kartus, šilutiškiai jai nupirko 326 vienetus produktų, kurių vertė daugiau nei 985 litai.

Prekybos centre „IKI Pamarys“ ir IKI parduotuvėje H.Šojaus gatvėje buvo galima aukoti reabilitacijos centro Vyžių kaime „Gabrielius“ gyventojams. Šie vyrai sulaukė 685 aukojimų, jiems dovanota 2160 produktų vienetų, kurie verti daugiau nei 7200 litų.

Reabilitacijos centro „Taikos kelias“, įsikūrusio Gurgždžių kaime, gyventojai šeštadienį geradarių laukė mažojoje „Maxima“ parduotuvėje, o abi dienas – dar ir Lietuvininkų g. esančiame IKI prekybos centre. Šiems vyrams aukota 443 kartus, skirta 930 vienetų produktų už daugiau nei 3000 litų sumą.

Pasak R.Danupo, šios ir pavasarinės akcijos rezultatų nėra ko ir lyginti: tuomet viso Šilutėje buvo paaukota 3917 vienetų produktų, kurie kainavo apie 12 500 litų.

„Už atjautą ir dosnumą nuoširdžiai dėkojame kiekvienam šilutiškiui, išgirdusiam mūsų, o kartu – ir vargingai gyvenančių kraštiečių pagalbos prašymus ir sutikusiam pasidalinti tuo, ką turi“, – sakė R.Danupas.  

Visoje šalyje savaitgalio dienomis irgi sumušti dosnumo rekordai: nupirkta ir paaukota daugiau nei 380 tūkstančių maisto produktų vienetų už daugiau nei 1 milijoną 230 tūkstančių litų. Tai penktadaliu daugiau nei pavasarinės akcijos metu.
Beje, šįkart aukota ne tik įvairių kruopų, aliejaus, makaronų, bet ir cukraus, geradariai neužmiršo ir skurdžiai gyvenančiose šeimose augančių vaikų – jiems nupirkta ir skanėstų.

Viso akcijoje dalyvavo beveik 140 tūkstančių Lietuvos žmonių, dirbo apie 7690 savanorių.