Rudens darbų pabaigtuvės – Šylių bendruomenėje

syliu vakaroneŠylių kaimo bendruomenės „Švylys“ vakaronė „Rudens darbų pabaigtuvės“ – tai puikus pavyzdys, kaip kelios dešimtys visų amžiaus grupių žmonių gali susiburti ir kartu smagiai praleisti laiką prie puodelio kavos, arbatos ir saldumynais nukrauto stalo. Pagarbūs sau ir jaunajai kartai šyliškiai tryško geranoriškumu vieni kitiems, bendravo, dainavo ir šoko nevartodami jokių alkoholinių gėrimų.

Bendruomenės „Švylys“ pirmininkas Arūnas Uselis perskaitė savo ir bendruomenės tarybos veiklos ataskaitą ir bendruomenės vardu padėkojo verslininkei Ligitai Kužmarskienei, kuri savanoriškai pasisiūlė visus pavaišinti jos įmonėje kepamais šakočiais.

A.Uselis džiaugėsi tradicine gyvenvietės vasaros švente tapusiu renginiu „Gandro dovanos“. Jo nuomone, Šylių gyvenvietė gyva, ir gimstamumas, kad ir ne taip sparčiai, kaip norėtųsi, auga, ir jaunų žmonių Šyliuose nemažėja. Ypač jis pasidžiaugė jaunuomene, kuri vasaros metu savarankiškai susirado techniką ir prie Šylių tvenkinio įsirengė paplūdimį. Tam, kad nuskustų apie 50 metrų velėnos ir į jos vietą supiltų smėliuko, jaunimas neprašė jokios finansinės paramos. Tai, pasak A.Uselio, tikras syliai baliusjaunų žmonių žygdarbis.

Be to, vietos jaunimas savarankiškai prisižiūri ir futbolo aikštelę. Jų pastangas remia ir Gardamo seniūnas Tomas Balčytis, kuris prireikus parūpina kokią nors techniką.

Pasak A.Uselio, bendruomenė dėkinga seniūnijai ir už paramą tvarkant bendruomenei paskirtas patalpas. Kai tik bendruomenė įsigyja medžiagų patalpoms tvarkyti, seniūnija iškart paskiria žmonių, dirbančių viešuosius darbus.
A.Uselis įteikė padėkos raštus už nuopelnus Šylių bendruomenei „Švylys“ gardamiškiui elektrikui Gintarui Šertvyčiui, šyliškiams Stasei Bajorinienei ir Vladimirui Saveljevui.

Baigęs ataskaitą A.Uselis priminė, kad kartu su savivaldos rinkimais kitų metų kovo 1 d. bus organizuoti ir Šylių bendruomenės tarybos ir pirmininko rinkimai.

Bendruomenės tarybos narys, ūkininkas Povilas Gečas sakė girdėjęs žmonių pageidavimą, jog šyliškiai norėtų pakeliauti ir aplankyti Lietuvos žymiausias vietas. Jo nuomone, gera kelionė būtų į Kryžių kalną, tad vertėtų kitiems metams užsiplanuoti tokią išvyką.

Baigus oficialią bendruomenės vakaronės dalį, šyliškius linksmino dainomis Šylių mokinukai, Žemaičių Naumiesčio jaunimo kolektyvas. Koncerto metu šalia scenos patys mažiausieji šyliškiai surengė atskirą šokių koncertą – suko ratelius, šoko poromis ar po vieną. Taigi žiūrovai turėjo platų pasirinkimą, kuo džiaugtis ir kam ploti.

Vėliau dainas ir šokius vakaronėje valdė Šilutės kaimiškos muzikos kapela „Šilo aidai“, kuriai vadovauja Antanas Kmita.