Rudens karalaitis – obuolys vėl prisimintas saugiškių

Apie į mūsų kasdienybę įžengusį rudenį byloja obuolių pilni sodai ir jų krepšiai namie, namai kvepiantys obuoliene, obuolių pyragu ar sūriu. To ypatingo, rudeniu, obuoliu ir vanile persmelkto kvapo nepaslėpsi, o kam jį ir slėpti?..

Jau septintoji saugiškių „Obuolių pyragų šventė“ vėl visus sukvietė į pievelę prie evangelikų liuteronų bažnyčios, po atviru dangumi pasimėgauti sodo karaliaus – obuolio skoniais, pabendrauti, pasiklausyti muzikos, pasidalinti receptais, savo kulinarines išmones parodyti ir iš kitų pasimokyti. Į šventę susirinkę saugiškiai, šilutiškiai, net ir pro šalį važiavę dzūkai, mielai bendravo, smagiai šurmuliavo.

Renginio dalyvius pasveikino, padėkas ir dovanėles įteikė Saugų seniūnas Arvydas Stonis ir Kintų Vydūno kultūros centro kultūros renginių organizatorė Saugų seniūnijoje Lijana Gatelienė. Į nuotaikingą Degučių folkloro kolektyvo „Pilutė“ programą, kurioje akcentuotas šios šventės karalaitis – obuolys, su dainomis, šokiais, užduotimis ir šmaikščiomis patarlėmis buvo įtraukti vis dalyviai. Gražia žemaitiška tarme kolektyvo vadovė Adma Baltutienė vedė visą renginį, aktyviausius apdovanojo prizais.

Po muzikinės programos dalyviai buvo kviečiami ragauti, dalintis receptais ir mėgautis šviežiais šiųmečio rudens skoniais. Ragautojai gyrė kepėjas. Pasigesta tik bičiulių iš Švėkšnos, kurie su savo gurmaniškaisiais kepiniais dalyvaudavo visose šventėse. Tądien švėkšniškiai buvo išvykę į ekskursiją.

Kuo ši šventė ypatinga šiemet? Septintoji „Obuolių pyragų šventė“ buvo dedikuota Europos paveldo dienoms „Raudonų plytų kelias“, akcentuojant unikalią vokiškąją architektūrą. Šventės metu norintieji galėjo apžiūrėti stačiakampę, raudonų plytų su nedideliu bokšteliu, prie pagrindinio kelio stovinčią 1857 metais pastatytą bažnyčią. Su dideliu susidomėjimu tai ir darė svečiai iš Dzūkijos. Šventė vainikuota bendra nuotrauka, sustojus ant bažnyčios laiptų.