Rudens sezono „Europrotų“ nugalėtojai – „Eurowin draugeliai“

1260Keturis lapkričio penktaidienius 43 Lietuvos miestuose vyko „Europrotų“ turnyras. Jame žaidė apie 350 komandų, kuriose dalyvavo 2100 žmonių.

Žaidimą organizuoja Europos informacijos centrai – „Europe Direct“, Jaunimo Europos komanda, Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje, Šilutėje – F.Bajoraičio viešoji biblioteka.

Žinias ir nuovoką apie Europos politiką, istoriją ir kitas Europos aktualijas pasitikrinti į biblioteką baigiamajame turnyre susirinko 6 komandos. Net trys komandos dalyvavo iš Šilutės Vydūno gimnazijos, dvi – iš Šilutės Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos ir jaunimo organizacijos DARBAS (JOD) Šilutės skyriaus komanda „JOD’ukai“.

Komanda „Eurowin draugeliai“ (kapitonas Domantas Judeikis), pavasario sezono „Europrotų“ nugalėtoja, ir rudens sezone iškovojo pirmąją vietą. Kiekvienas narys buvo apdovanotas stalo žaidimais.

Sėkmingai debiutavo komanda „Triratukas“ (kapitonas Linas Zdanevičius) – ji tapo II vietos laimėtoja. III vieta atiteko komandai „Tie, protingesni“ (kapitonė Morta Norkutė).

Nedaug taškų nuo prizinių vietų skyrė komandą „JOD’ukai“ (kapitonė Vilma Norkutė).  Savo žinias turnyre išbandė ir patys jauniausieji – komandų „Knygnešiai“ (kapitonas Irmantas Linkis, mokytoja Dalia Šulcienė) ir „Domas ir kompanija“ (kapitonas Domas Saulevičius, mokytoja Virginija Petrošienė) nariai. Tačiau šių komandų žaidėjams šiek tiek pritrūko išminties kaunantis su vyresniais ir daugiau žinių sukaupusiais turnyro dalyviais.

Tikimės, kad „Europrotų“ turnyras buvo įdomus ir linksmas būdas praleisti laisvalaikį smalsiems ir naujo sužinoti norintiems žmonėms.