Rudens šventės dalyvių minios įrodė: šventė reikalinga

Rudens svente_juostos_2Nuo ryto iki vakaro plūstanti žmonių minia, apgultos prekybininkų palapinės, vienas kitą keičiantys koncertai ir besišypsantys žmonės, – tokie vaizdai visą šeštadienį nesikeitė Šilutėje, Tilžės gatvėje, kur po kelių metų pertraukos ir vėl buvo surengta anksčiau šilutiškių mėgta Rudens šventė.

Ir parduodančių, ir perkančių, ir muzikos besiklausančių ar atvežtinių gėrybių skanaujančių čia netrūko visą dieną, tad, anot kai kurių renginio dalyvių, po keleto metų į Šilutę sugrąžinta šventė pati įrodė – ji reikalinga.

Atvažiavo iš Ukrainos ir Birštono

Bene iš toliausiai atvykusi prekybininkė buvo ukrainietė Olga, atsivežusi įvairių pačios gamintų virtuvės įrankių. Jos rankose visokie daržovių pjaustikliai dirbo taip greit, kad ir krūvelės supjaustytų morkų ir kopūstų augo kaip ant mielių. Be to, ant moters staliuko buvo ir špižinių puodų bei keptuvių, tautodailės gaminių.

Viešnia iš Ukrainos pasakojo mūsų krašte esanti nebe pirmą kartą, o šįkart atvykusi mėnesiui, apsistojo pas Klaipėdoje gyvenančius bičiulius. „Labai graži jūsų šventė. Visi dainuoja, vaišinasi, skanauja – labai gražu ir man čia patinka“, – sakė ji.

Nors organizatoriai skelbė, jog Rudens šventės pradžia bus 11 val., kai kurie prekybininkai prisipažino savo palapinėse kūręsi dar gerokai iki nurodytos valandos. Štai net iš Birštono atvykusi juvelyrė Agnė sakė, savo kuriamus papuošalus išsidėliojusi net 8.30 val. Ir buvo nustebusi, kad jau tada prasidėjo ir pirkimas.Rudens svente_koncertas_2

„Esu tikrai nustebusi, kai kurių papuošalų jau net nebeturiu ką pasiūlyti. Fantastika. Turėjau šiandien važiuoti į mugę Vilniuje, bet vakar sužinojusi apie šį renginį Šilutėje susisiekiau su organizatoriais ir gavau kvietimą atvykti. Sprendimas buvo teisingas“, – kalbinama popiet prisipažino Agnė.
Kodėl ji pasirinko Šilutę? „Todėl, kad čia jau turiu nemažai nuolatinių klientų, be to čia žmonės labai šilti“, – atsakė jau ne vienoje rajono seniūnijų šventėje prekiavusi juvelyrė.

Visi šventė visą dieną

Iš šalia Klaipėdos esančių Rimkų atvykusi parduotuvės „Augalų oazė“ atstovė Zigrida neslėpė, kad Šilutėje prekiauja pirmą kartą. Tačiau šalia jos besibūriuojančių žmonių minia rodė, kad sėkmingai. Šilutiškiai rinkosi ir visžalius, ir žydinčius augalus, o Zigrida vos spėjo dalinti patarimus apie jų auginimą. 

Šimtais įvairių dydžių ir spalvų tautinių juostų praeiviai gėrėjosi iš Ariogalos atvykusios Monikos palapinėje. Moteris pasakojo prieš dvi savaites buvusi panašioje mugėje uostamiestyje, ir tikino, kad „anos su Šilutės nėra ko lyginti“. „Šilutiškius reikia pagirti, kad sugeba tokias šventes organizuoti“, – sakė Monika. 

Ne tik medumi, bet ir įvairiais bičių produktais bei pačios keptais medumi gardintais saldumynais prekiaujanti pagryniškė Andra prisiminė, kad tokia šventė Šilutėje daug metų buvo rengiama senojo turgaus aikštėje. Ir ji buvo reikalinga, nes sutraukdavo minias rajono žmonių. Kad ji ne mažiau reikalinga ir šiandien, anot Andros, liudijo ir šis šeštadienis.

„Manėme, kad jei tik prieš savaitę buvo Žuvienės virimo čempionatas, tai žmonės nebesusirinks. Pasirodo, klydome – va kiek jų susirinko“, – kalbėjo savo kepinius svarstyti vos spėjanti moteris.

Gausi šilutiškių Stancikų šeimyna sugalvojo smagią atrakciją mažiesiems – jie į šventę atsigabeno švelniakailių triušiukų, kuriuos buvo galima ne tik paglostyti – dar ir nusipirkti ar išlošti loterijoje. Tad nenuostabu, kad šalia jų narvų stabteldavo kiekvienas mažylis.

„Super šventė“, – trumpai apibudino ir šilutiškė Ona, sutikta šalia ekologiškomis datulėmis ir savo sodo gėrybėmis prekiavusio Vaido stalo.
Pirkėjų visą dieną nestigo ir prie kitų, visą Tilžės gatvės ir čia esančio parkelio erdvę užpildžiusių prekybininkų palapinių. Kas siūlė arbatų, kas mėsos ir duonos gaminių, sūrių, žvakių, kvepalų ir drožinių iš medžio, kitokių dalykų. Čia įsikūrė ir tie, kas tiesiog sumanė iškraustyti savo spintas ar garažus, ir vietoje nebenaudojamų daiktų įsigyti kitą – reikalingesnį.

O tie, kas nieko pirkti nežadėjo, tiesiog būriavosi prie scenos, kur nuo pat 11 valandos vienas kitą keitė įvairūs muzikantai ir ansambliai. Gurmanai galėjo čia pat paskanauti žuvienės, čeburekų ar koldūnų, kitokių skanumynų, atsigaivnti gira ar išbandyti rankos taiklumą. Mažųjų eilės nutyso prie batutų.   

Pagalius į ratus kaišiojo Savivaldybė

Rudens svente_ukrainiete„Kuo daugiau švenčių, tuo geriau. Nes, kas gerai švenčia, tas ir dirba gerai“, – it susitarę tvirtino pakalbinti šilutiškiai Aleksas Kvederis ir Stasys Tunila.

Organizacinių rūpesčių, žinoma, netrūko renginio sumanytojams – įvairių muzikinių krašto renginių organizatoriui Vygantui Stoškui, jam talkinančiam kavinės „Coco“ savininkui Kęstui Keršiui ir „Šarūno reklamos“ vadovui Šarūnui Stancikui. Bet vyrai sakė pasidaliję darbus, tad labai sudėtinga nebuvo. Tiesa, anot jų, galėjo būti ir dar lengviau, ir prekybininkų kone antra tiek buvo pareiškę norą atvykti Šilutėn, bet visiems ūpą numušė kai kurie Savivaldybės administracijos valdininkai, „tiesiogine prasme kaišioję pagalius į ratus“.

„Norėjome atgaivinti ir tą miesto rajoną. O prekiauti Šilutėje buvo pareiškę norą apie 70 prekeivių, bet beveik pusė jų atkrito vien  todėl, kad Savivaldybės administracija visaip vilkino ir nenoriai išdavė leidimą šventei“, – sakė jie. Organizatoriams teko ir sumokėti mokestį už leidimą užtverti eismą regioninio kelio ruože. Bet išlaidas kiek sumažino tai, jog Savivaldybė jau turi savo renginių sceną, tad bent jos nuomoti nereikėjo.
Organizatoriai dėkoja visiems Tilžės g. įsikūrusiems verslininkams, kurie gera-noriškai prisidėjo rengiant šventę. Ir tikisi, kad Rudens šventė bus ir kitąmet.