Rudens tamsą išsklaidė Žalpių gyventojų išmonė

Untitled-2 copyŽemaičių Naumiesčio seniūnijos pakraštyje, dar už Degučių esantis Žalpių kaimas yra vienas atokiausių rajono kampelių. Tačiau čia gyvena aktyvūs žmonės, susigalvojantys modernių iniciatyvų.

Nebe pirmą kartą spalio ir lapkričio mėnesių sandūrą žalpiškiai pažymėjo įspūdinga moliūgų žibintų švente, įnešusia šviesos (ir tiesiogine, ir perkeltine prasme) į kiekvieną sodybą. Pačių Žalpių gyventojų teigimu, tos šviesos buvo ne mažiau nei Švėkšnoje, penktojoje moliūgų žibintų akcijoje.
Moliūgus užsiaugino pačios

Žalpiai moliūgų žibintais nušvinta jau trečią kartą, o šios akcijos sumanytoja užpernai buvo dabar jau Vainuto gimnazijos abiturientė Raimonda Ciparytė. Tai ji, susižavėjusi švėkšniškių sumanymu, nutarė, kad Žalpiai – niekuo ne prastesnis kaimas, tad ir jo žmonės gali pasidaryti sau šviesos šventę tamsiausiu metų laiku.

Tuomet prie namų mergina padėjo kelis išskaptuotus ir žvakių liepsnelėmis nušviestus moliūgus. O jau kitais metais šiuo sumanymu užsidegė ir Raimondos teta, gretimame name gyvenanti Vilija Eičienė.

Moterys visą vasarą moliūgus augino, tad pernai Vėlinių dieną prie abiejų namų jau švietė kelios dešimtys žibintų.
Šiemet iniciatyvios žalpiškės žengė dar toliau, mat Raimonda išaugino beveik 70, o Vilija – apie 40 moliūgų. Nors ne visi jie nušvito žvakių švieselėmis, bet šviesos kaime tikrai netrūko.

Be to, šiemet Raimonda ir Vilija jau turėjo ir pasekėjų. Prie jų prisijungė ir kaimynė Dalia Juknienė, taip pat tarusi „Tebūnie Žalpiuose šviesa“ ir iš padėties, kad neturėjo pakankamai moliūgų, išsisukusi dar originaliau – sodybą papuošusi ir kalėdinių lempučių girliandomis.

Buvo ir Raganų puotaUntitled-1 copy

Pasitarusios moterys ne tik kaimą papuošė jau gal visu šimtu šviečiančių moliūgų, bet surengė ir tikrų tikriausią Raganų puotą. Pasivadinti ir pasidabinti raganomis nepabūgusios Vilija Eičienė, Narūna Grikšienė ir Marytė Baltutienė ne vieną valandą praleido derindamos rūbus ir makiažą. Kaip ir dera, Raganų puotoje dalyvavo ir du velniukai – jais pasirėdė Dalia ir Andrius Jukniai.

Kai kaimo centre esančioje Eičų sodyboje buvo uždegtas židinys, prie jo susibūrė keliasdešimt aplinkinių sodybų gyventojų – ir vyresnių, ir vaikų. Visi jie ne tik šoko ir dainavo, bet ir blogąsias dvasias išbaidė bei susirgusiųjų gydymu užsiėmė.

Tik vidurnaktį paskelbę laikrodžio dūžiai išbaidė puotos dalyvius…

„Reikia patiems stengtis paįvairinti savo gyvenimus, išstumti tamsą ir niūrią rudens nuotaiką iš namų ir sielų, niekas už mus pačius to nepadarys“, – sako iniciatyvios Žalpių gyventojos.

Bet ką jos darys, kai gimnaziją šiais mokslo metais baigianti Raimonda paliks gimtuosius namus? Žalpiškės tikina tikrai neapleisiančios naujai užgimusios iniciatyvos – jų kaime spalio pabaigos vakarai ir kitąmet bus šviesūs.