Ruduo – puikus kelionių po Lietuvą metas

ruduoPasibaigus vasarai, neturėtų baigtis kelionės po Lietuvą ir jos atradimai. Projektas „LT100: mano kelionė Lietuvai“ kviečia leistis į trumpas savaitgalio keliones, atrandant įdomiausias šalies vietas. Nuostabus rudens sezonas turi ką pasiūlyti keliautojams. Geltona spalva „nusidažantys“ miškai, krentantys lapai, grybavimo sezonas, jaukūs pasivaikščiojimai ir žygiai gamtoje, o kur dar pats gražiausias metas lankyti Lietuvos dvarus, išsibarsčiusius visoje šalyje.

Žaidimas www.100kelione.lt pateikia 100 įdomiausių vietų, patirčių, edukacinių užsiėmimų Lietuvoje, kuriuos kviečia išbandyti trumpų savaitgalio kelionių metu. Kad ir kurį Lietuvos regioną pasirinktumėte, kaip kelionės kryptį, visur atrasite tiek nuostabius gamtos bei architektūros, tiek kultūros paveldo objektus. Lietuvos regioniniai parkai šiuo metų laiku kviečia atrasti vis besikeičiančią gamtą, jau kitokius miškus, augaliją ir gyvūniją, besiruošiančią kietam žiemos miegui. Pasiėmus karštos arbatos, šiltai apsirengus dabar puikiausias metas leistis į žygius per piliakalnius, aplankyti gražiausias upių atodangas, slėnius, pusiasalius bei salas. Ežerų kraštai laukia keliautojų, pasiryžtančių rudeninei žvejybai, miškai vis dar nusėti gamtos gėrybėmis – grybais. Ne mažiau nei gamtos objektai, rudens sezonu žavūs istoriniai miestai ir miesteliai – Kėdainiai, Telšiai, Ukmergė ir t.t. Negirdėtas istorijas kviečia išgirsti tiek vietos krašto muziejai, tiek turizmo informacijos centrai, kviečiantys įdomiems pasivaikščiojimams po istorinius senamiesčius, aikštes ir parkus. Jeigu sugalvotumėte patraukti link istorinių miestelių, būtinai pasidomėkite regione vykstančiais renginiais. Dabar tik startavęs renginių sezonas kviečia tiek į derliaus, tiek į miestų šventes, gausiai vykstančias visoje Lietuvoje.

Ar žinojote, kad Oginskių dvaras Plungėje buvo tikras kultūros lopšys, žinomas ne tik regione, bet ir visoje šalyje? O Biržų pilis kunigaikščiams Radviloms buvo viena iš brangiausių? Šimtmečio iniciatyva „LT100: mano kelionė Lietuvai“ kviečia prisiminti bajorišką Lietuvos praeitį ir pasigrožėti naujai atgimusiais dvarais bei jų parkais.

Ar jau teko lankytis – Zyplių dvare Suvalkijoje arba Bistrampolio dvare Panevėžio rajone? O kur dar Lietuvos perlai – Rokiškio dvaras arba Pakruojo dvaras su garsiuoju „Gyvuoju muziejumi“? Dvarų lankymas rudenį ne mažiau įdomus nei vasarą, net gi priešingai, šiuo metų laiku čia gausu renginių, parodų, kultūros įvykių, itin gražūs ir pasivaikščiojimams tinkami rudenėjantys dvarų parkai. Projektas „LT100: mano kelionė Lietuvai“ kviečia keliauti po rudenėjančią Lietuvą ir atrasti trumpas savaitgalio išvykas, kurios gali tapti puikia poilsio, pažinimo ir laisvalaikio praleidimo forma.

Prisijunkite prie projekto www.100kelione.lt ir pasitikite Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį keliaudami po ją.