Rugpjūtį – daug santuokų, mažai skyrybų

vestuvesNuo pat vasaros pradžios prasidėjęs santuokų Šilutės rajono savivaldybėje bumas aukščiausią tašką pasiekė rugpjūtį – tą mėnesį susituokė 107 poros. Džiugi žinia ta, kad ir besiskiriančiųjų buvo palyginti nedaug – vos 8 poros, kai ankstesnį mėnesį santuokos buvo nutrauktos 14 kartų.

Gimstamumo ir mirštamumo rodikliai išliko pastovūs ir nedaug skyrėsi nuo vidutinio šių metų vidurkio: rugpjūtį gimė 63 kūdikiai, o šį pasaulį paliko 39 mūsų rajono gyventojai – galime džiaugtis natūraliu Šilutės rajono gyventojų skaičiaus padidėjimu.

Iš rugpjūtį gimusių 63 naujagimių – 32 berniukai ir 31 mergaitė. 37 gimė mieste, o likusieji 26 – seniūnijose. Šilutės rajono gyventojų skaičių papildė ir iš užsienio parsivežti ir į apskaitą įtraukti 27 kūdikiai.

Jauniausia mama tapusiai merginai – 19 metų, o vyriausia gimdžiusi moteris – 45-erių. 3 mamos savo kūdikius augina vienos, o savo tėvystę juridiškai pripažino 29 vyrai.

Populiariausi rugpjūtį gimusių berniukų vardai buvo: Nojus, Benas ir Matas, mergaičių: Emilija, Milana, Ieva. Kūdikiams suteikti ir reti vardai: berniukams – Kęstutis, Markus, Adris, mergaitėms – Gaudrė, Marta, Ula.

Rugpjūtį mirė 21 vyras ir 18 moterų: 19 iš jų gyveno Šilutės mieste, o likusieji 20 – seniūnijose. Du vyrai mirė užsienyje. Vyriausias velionis buvo sulaukęs 94-erių, o jauniausias mirė sulaukęs vos 21.

Statistika rodo, kad populiariausiu vis dar išlieka santuokos įregistravimas bažnyčioje – iš 107 jaunavedžių porų 69 poros tuokėsi bažnyčioje. 36-ios poros santuoką registravo Civilinės metrikacijos skyriuje, iš kurių 3 poros pasinaudojo galimybe santuoką registruoti pasirinktoje vietoje. 2 poros įžadus davė užsienyje.

Iš aštuonių išsiskyrusių porų viena santuoka iširo dėl vyro kaltės, visos kitos – abiejų sutuoktinių susitarimu. 8 vaikai liko gyventi iširusiose šeimose su motinomis.