Rugpjūtis – turtingiausias naujagimių ir vestuvių

COVERPLAYMAR13-PD-1webIki paskutinio vasaros mėnesio Šilutės rajone daugiausia naujagimių buvo įregistruota gegužę (60) ir liepą (67), o štai rugpjūtį Savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriuje įregistruoti 72 gimę kūdikiai.

Įregistruotų santuokų skaičius – irgi didžiausias šiais metais – 78. Netoli šių metų „antirekordo“ rugpjūtį buvo ir mirčių skaičius – 54 (daugiau netekčių šiemet buvo tik sausį – 56).

Civilinės metrikacijos skyriaus vedėjos Lilijos Valaitienės duomenimis, rugpjūtį įregistruoti gimę 34 berniukai ir 38 mergytės. Iš jų – viena dvynukų pora.

45 kūdikių susilaukė šilutiškių šeimos, 27-ių – seniūnijų gyventojų šeimos. Bendrame naujagimių skaičiuje net 41 kūdikis yra gimęs užsienyje. Vienas vaikas buvo įvaikintas.

Vienišos mamos susilaukė 6 vaikelių, 27 vyrai juridiškai pripažino tėvystę.

Jauniausiai mamai buvo 17 metų, vyriausiai – 37-eri. Viena šeima susilaukė 4-to vaiko.

Populiariausi naujagimių vardai rugpjūtį buvo Matas, Kajus, Lėja ir Elija. Suteikti reti vardai: Henrikas, Klaidas, Luknė, Aušra.
Paskutinį vasario mėnesį mirė 33 vyrai ir 21 moteris. Vyriausiam velioniui buvo 89-eri, jauniausiam – vos 6-eri metai.

Rugpjūtį vestuvių ceremonijas Civilinės metrikacijos skyriuje surengė 28 poros, 5 poros iškilmes rengė ne Civilinės metrikacijos skyriaus patalpose, 40 porų tuokėsi bažnyčioje, 5 santuokos buvo sudarytos užsienyje.

Iš išsiskyrusių 10 porų 9 santuoką nutraukė abiejų sutuoktinių bendru sutarimu. Vienerios skyrybos įvyko dėl vyro kaltės. Iširusiose šeimose gyventi su motinomis liko 10 nepilnamečių vaikų.