Rugsėjį „angliuko“ pardavimai šoktelėjo kaip prieš Kalėdas

 

48681724Jau daug metų viena populiariausių vaistinės priemonių aktyvintoji anglis (vadinamasis „angliukas“) šį mėnesį išpopuliarėjo taip, kaip nutinka tik prieš didžiąsias metų šventes – šv. Velykas ir šv. Kalėdas. Vaistininkai tai sieja su rudeniniu gyventojų namų vaistinėlių atsinaujinimu ir neseniai atsiradusiomis kitomis šio maisto papildo panaudojimo formomis.

Remiantis „Eurovaistinės“ pardavimų statistika, palyginus su praėjusių metų rugsėju, šiais metais pirmąjį rudens mėnesį jo vaistinėse parduota 56 proc. daugiau.

Sveikatos specialistu teigimu, aktyvintoji anglis tinka žmonėms, kurie skundžiasi įvairiais virškinimo sutrikimais. Ji taip pat vartojama vidurių pūtimui mažinti. Vaistininkė Regina Razulevičiūtė sako, kad šis preparatas gerai pašalina įvairius nuodus, bakterijų toksinus ir kitas medžiagas.

„Labai svarbu, kad anglis iš virškinamojo trakto nepasisavina visų naudingų medžiagų, todėl ji yra sąlyginai saugi. Ją gali vartoti net nėščios ir kūdikį žindančios moterys. Tačiau reikia nepamiršti, kad ilgesnį laiką vartojant aktyvintą anglį, ji gali dirginti skrandį, sukelti vidurių užkietėjimą“, – teigia farmacininkė.

Šia anglimi sėkmingai gydomi ir sunkūs apsinuodijimai kai kuriais vaistais: barbitūratais ir kitais migdomaisiais vaistais, antidepresantais, eufilinu, aspirinu, sunkiųjų metalų druskomis, alkaloidais ir narkotikais.

„Ji taip pat yra vartojama sergant lėtiniu inkstų nepakankamumu, lėtiniu virusiniu hepatitu, kepenų ciroze, atopiniu dermatitu, todėl, kad padeda pašalinti susikaupusias toksines medžiagas. Be to, yra duomenų, kad aktyvinta anglis mažina cholesterolio kiekį kraujyje ir gali būti vartojama aterosklerozės profilaktikai“, – aiškina R. Razulevičiūtė.

Norint pasiekti gerų gydymo rezultatų, reikia išgerti pakankamai daug aktyvintosios anglies tablečių. „Anglies tabletes rekomenduočiau ištirpinti dideliame vandens kiekyje ir gautą masę suvalgyti ar išgerti. Tuo tarpu aktyvintosios anglies kapsules galima nuryti užgeriant vandeniu. Jos netepa rankų, nedažo burnos ertmės gleivinės ir dantų“, – sako farmacininkė.

Anot vaistininkės, aktyvinta anglis vis dažniau naudojama ir grožio srityje – veido kaukėms ir dantų balinimui. „Šis natūralus produktas giliai išvalo poras ir nedžiovina odos, veiksmingai naikina bakterijas ir šalina riebalus. Taigi, aktyvintos anglies kaukės – gera profilaktinė spuogų priemonė nuo spuogų ir inkštirų. Ji taip pat pabalina dantis bei atgaivina jų natūralų atspalvį“, – pasakoja „Eurovaistinės“ atstovė.

Vaistinėse šiuo metu parduodama penkių skirtingų pavadinimų aktyvintoji anglis – ji gali būti kapsulėmis, granulėmis, arba tabletėmis. Vienkartinė dozė suaugusiam žmogui yra 3 – 4 kapsulės, didžiausia paros dozė — 12 kapsulių. Kapsules rekomenduojama užsigerti vandeniu.