Rugsėjį – išskirtinis policijos dėmesys vaikams ir specialios akcijos

Prasidėjus naujiems mokslo metams, Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai sieks užtikrinti jaunųjų eismo dalyvių saugumą keliuose ir visoje aptarnaujamojoje teritorijoje vykdys specialias prevencines priemones.

Kaip ir kasmet, ypatingas dėmesys bus skiriamas prie švietimo įstaigų esančioms gatvėms ir pėsčiųjų perėjoms. Patruliavimui prie perėjų bus pasitelkti policijos rėmėjai, Šaulių sąjungos ir Lietuvos Raudonojo Kryžiaus savanoriai.

Rūpindamiesi eismo dalyvių saugumu, pareigūnai taip pat tikrins moksleivių vairuojamas transporto priemones, organizuos trumpalaikius reidus prie mokymosi įstaigų, tikrins maršrutinių autobusų ir kitų transporto priemonių, vežančių vaikus į mokyklas ir iš jų, vairuotojų blaivumą bei stebės jaunimo pamėgtas susibūrimo vietas.

Po vasaros atostogų sugrįžę moksleiviai būna išsiblaškę ir atpratę nuo intensyvių eismo sąlygų, todėl prašome vairuotojų ir kitų eismo dalyvių pirmomis rugsėjo dienomis būti itin dėmesingais ir kantriais bei atkreipti ypatingą dėmesį į mažuosius, kurie tik mokosi būti savarankiškais eismo dalyviais. Vairuotojai raginami būti itin atidūs važiuojant pro mokyklas ar ikimokyklinio ugdymo įstaigas.
Taip pat policijos pareigūnai visą rugsėjo mėnesį vykdys specialias akcijas.

Rugsėjo 1-3 d., 8-11 d. ir 26-29 d. bus vykdoma vairuotojų veiklos, nesusijusios su vairavimu, kontrolė (naudojimasis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant neturint laisvų rankų įrangos).
Rugsėjo 1-5 d. pareigūnai stebės ar vairuotojai sustoja prieš pėsčiųjų perėjas, kai to reikalaujama pagal taisykles.

Rugsėjo 8-11 d. vyks pavojingo ir chuliganiško vairavimo, manevravimo, lenkimo, kur tai draudžiama daryti, važiavimo per sankryžas, šviesoforo signalų paisymo kontrolė.
Rugsėjo 13-15 d. dėmesys bus skiriamas dviračių (elektrinių paspirtukų) vairuotojų kontrolei.
Rugsėjo 26-29 d. vyks saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių naudojimo kontrolė.

Pareigūnai vairuotojus ragina būti itin atidžiais, ypač važiuojant pro mokyklas ar ikimokyklinio ugdymo įstaigas. Suaugusiems eismo dalyviams primename, kad vaikai seka Jūsų pavyzdžiu, todėl nuolatinis drausmingas ir atsakingas elgesys kelyje – būtinas.