Rugsėjį policija stiprins pajėgas gatvėse

Policijos pareigūnai su šimtais savanorių pirmąją rugsėjo savaitę patruliuos perėjose prie mokyklų ir tikrins vairuotojų blaivumą, rūpinsis viešąja tvarka.

Prasidėjus mokslo metams keliuose padaugėja transporto priemonių. ,,Kiekvieno vaiko gyvybė yra neįkainojama, tad turime susitelkti ir padaryti viską, kad keliuose nežūtų nė vienas vaikas. Kreipiuosi į visus vairuotojus, tėvus ir vaikus – būkite atidūs važiuodami ar eidami per pėsčiųjų perėją, prie mokyklų ir kitų ugdymo įstaigų“, – ragina generalinis komisaras Renatas Požėla.

Užtikrindami prevencinę veiklą, policijos pareigūnai ne pirmus metus bendradarbiauja su mokyklų atstovais, socialiniais partneriais, įtraukia pilietiškus žmones. Šiemet  aktyviai įsitrauks Raudonojo Kryžiaus savanoriai, policijos rėmėjai, Šaulių sąjungos savanoriai.

Rugsėjį vyks prevencinės priemonės, skirtos jauniems vairuotojams, bus tikrinama, ar turima teisė vairuoti, ar naudojami saugos diržai ir šalmai, kaip nepilnamečiai, vairuojantys dviračius, paspirtukus, mopedus laikosi Kelių eismo taisyklių. Bus atkreiptas dėmesys į transporto priemones, kuriomis vežami vaikai, tikrinamas vairuotojų blaivumas. Vaikus vežančių mokyklinių autobusų vairuotojai arba kiti lydintys asmenys (ne jaunesni kaip 18 m.) turi užtikrinti saugų vaikų įlipimą ir išlipimą, vaikų skaičių autobuse pagal sėdimas vietas ir saugos diržų naudojimą. Privaloma jaunesnius kaip 10 m. vaikus prireikus pervesti į kitą kelio pusę, jiems priminti, kad esant blogam matomumui būdami kelkraštyje ar važiuojamojoje kelio dalyje, privalo turėti žibintą arba vilkėti liemenę su šviesą atspindinčiais elementais arba būti prisisegę atšvaitą.

Lietuvos kelių policijos duomenimis, 2023 m. sausio‒liepos mėn. šalies keliuose įvyko 1 641 eismo įvykis, kuriuose nukentėjo žmonės. 21 proc. eismo įvykių nukentėjo nepilnamečiai. Žuvo 5 nepilnamečiai (1 pėsčiasis ir 4 keleiviai). Sužeisti 337 nepilnamečiai (108 pėstieji, 68 dviračių ir 17 mopedų vairuotojų). 2022 m. žuvo 4 nepilnamečiai, sužeisti ‒ 569, 2021 m. žuvo 8 nepilnamečiai, sužeisti – 552.

 

Pagal policija.lrv.lt inf.