Rugsėjį vėl bus apdrausti visi moksleiviai

Jau 23-čius metus visą rugsėjį Lietuvoje vyks vaikų saugumo keliuose iniciatyva „Apsaugok mane“, kurią inicijuoja bendrovė „Lietuvos draudimas“.

lietuvospastas.lt nuotr.

Visi Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklų moksleiviai visą rugsėjį nemokamai yra apdrausti nuo nelaimių kelyje. Drauge su iniciatoriais, Šilutės rajono savivaldybė kviečia kiekvieną gyventoją atkreipti dėmesį į vaikų saugumą ir juo pasirūpinti.

„Rugsėjis išsiskiria intensyvesniu eismu, žmonės grįžta iš atostogų į darbus, o vaikų, skubančių į mokyklas ar būrelius daugėja. Todėl raginame tėvelius vaikams priminti elementarius, bet gyvybiškai svarbius dalykus: kaip tinkamai pereiti perėją be šviesoforo, kodėl negalima eiti per gatvę degant geltonam ir raudonam šviesoforo signalui, kaip teisingai vestis dviratį per perėją, kodėl kelyje svarbu nesistumdyti su draugais, nežiūrėti į telefoną, dėvėti šalmą važiuojant dviračiu ar paspirtuku ir atidžiai elgtis šalia kelio“, – sako Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktorius Virgilijus Pozingis.

„Apsaugok mane“ iniciatorė bendrovė „Lietuvos draudimas“ sako, kad per 23 akcijos metus pavyko atkreipti dėmesį ir auginti visuomenės atsakomybės jausmą už kiekvieną vaiką kelyje.

„Kasmet visoje šalyje, visą rugsėjį nemokamai apdraudžiame daugiau nei 300 000 vaikų, jiems visą parą galioja draudimo apsauga. Šios akcijos tikslas – didinti visuomenės dėmesį vaikų saugumui ir mažinti nelaimių keliuose, kuriose nukenčia moksleiviai. Per pastaruosius 12 metų, žvelgiant į rugsėjo mėnesius, jau esame nukentėjusiems išmokėję daugiau nei 60 tūkst. eurų ir tai rodo, kad vaikai kasmet patenka į eismo įvykius. Dažnai jie sužalojami pėsčiųjų perėjose ar važiuojant dviračiu, todėl kalbėti apie saugų eismą reikia nuolat“, – sako Šilutės „Lietuvos draudimo“ skyriaus vadovė Diana Puidokaitė.

Akcijos metu, visą rugsėjį, kiekvienas šalies moksleivis turi nemokamą draudimą nuo nelaimių kelyje. Dovanojamo draudimo suma –  iki 5 000 eurų.

Draudimo apsauga įsigalios automatiškai pirmą mokslo metų dieną bei galios iki rugsėjo 30-osios pabaigos. Tėveliams nieko daryti nereikia. Jei moksleivis, keliaudamas pėsčiomis, važiuodamas bei vežamas dviračiu, riedėdamas paspirtuku rugsėjį pateks į eismo įvykį, tiesiog registruokite žalą „Lietuvos draudimo“ svetainėje arba susisiekite su specialistais tel. 1828. Draudimo išmoka išmokama nepriklausomai nuo to, ar moksleivis yra avarijos kaltininkas.

„Apsaugok mane“ – seniausia šalyje socialinės atsakomybės iniciatyva, kurią „Lietuvos draudimas“ pradėjo 2000 metais.