Rugsėjis ant nosies, o mokykloms trūksta moksleivių ir pinigų

JUKNAICIU USENU_KATYCIU_MKYKLOSE__3Šią savaitę Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis ir Švietimo skyriaus vedėja Dainora Butvydienė lanko rajono švietimo įstaigas. Jiems rūpi įsitikinti, jog įstaigos pasiruošusios pradėti naujuosius mokslo metus. Bet kiekvienoje aplankytoje mokykloje jie išgirdo ir vadovų skundus apie nesklandumus, kurie nervina tiek pačius vadovus, tiek moksleivius ir jų tėvus.

Juknaičiuose savivaldybės atstovus pasitiko ir dvi moksleivių mamos, kurios piktinasi, jog čia nebeliks dešimtokų klasės, o vaikus reikės leisti į Šilutės mokyklas.

Trūksta vieno dešimtoko

Juknaičių pagrindinės mokyklos direktorė Violeta Šimelionienė sakė, kad didžiausias jos rūpestis, pradedant naujuosius mokslo metus, yra kaip neprarasti 10 klasės moksleivių. Pasak direktorės, dabar mokykloje yra 7 dešimtokai. Savivaldybė tokiai klasei išlaikyti iš Švietimo ir mokslo ministerijos gautų tik 50 proc. reikalingo finansavimo. Direktorė ir, pasak jos, moksleivių tėvai labai norėtų, kad dešimtoji klasė mokykloje būtų išsaugota. Juolab, kad visose kitose klasėse yra po 15 – 18 moksleivių. Kitais metais dešimtokų Juknaičiuose jau bus pakankamai.

Meras V. Laurinaitis mokyklos vadovei sakė, kad 8 moksleiviai klasėje – nėra daug, ir tik esant tokiam skaičiui gaunamas pilnas finansavimas. Savivaldybės taryba tiesiog privalo laikytis tvarkos, kurią nustatė Vyriausybė, arba skirti savo lėšas išlaikyti nepilnoms klasėms. Jeigu klasėje moksleivių yra mažiau, belieka juos pakviesti mokytis į kitas mokyklas. Pasak mero, Šilutės miesto pagrindinės mokyklos nuo Juknaičių yra tik už 6 kilometrų. Jis patikino, kad savivaldybė užtikrins, jog moksleiviai būtų nuvežami į pasirinktas mokyklas ir parvežami namo visuomeniniu transportu ir nemokamai. JUKNAICIU USENU_KATYCIU_MKYKLOSE__2

Vedžiodama po mokyklą V. Šimelionienė parodė, kas buvo sutvarkyta, panaudojus 2 proc. gyventojų pajamų mokesčio lėšas. Jos teigimu, norint užtikrinti sklandesnį mokyklos darbą, būtinai reikėtų koridoriuose keisti grindų dangas ir apšvietimo lempas.

Paliekant mokyklą merą pasitiko dvi dešimtokų mamos. Meras joms turėjo dar kartą aiškinti, kad jeigu nustatyta klasių formavimo tvarka bus pažeista, savivaldybės biudžetas dėl kiekvienos nepilnos klasės praras apie 20 tūkst Eur. Be to, kaip reikės aiškintis kitų gyvenviečių atstovams, kur jau panaikintos nepilnos klasės.

Juknaičių pagrindinėje mokykloje rugsėjo 1-ąją pradės 130 moksleivių ir 55 darželinukai.

Sugedo mokyklinis autobusas

Usėnų pagrindinės mokyklos direktorė Liucija Jasevičienė rajono vadovui ir Švietimo skyriaus vedėjai sakė, kad dabar jos didžiausias rūpestis yra apgedęs moksleivius vežiojantis autobusas. Sugedo stabdžių sistema, kuriai pataisyti reikia apie 3000 Eur. Meras paragino direktorę skubiai rašyti prašymą dėl būtinų lėšų Savivaldybės administracijai.

Kita mokyklos nesėkmė, kad ji neturi logopedo. Švietimo skyriaus vedėja D. Butvydienė patvirtino, kad Savivaldybės švietimo įstaigoms trūksta logopedų ir psichologų.

L. Jasevičienė pasidžiaugė, kad mokykloje suformuota 1 klasės komplektu daugiau nei praėjusiais metais – čia vėl atsirado 10 klasė, kurios pernai nebuvo. Ji visus nuvedė į naująją mokyklos biblioteką, kuri įkurta iš dviejų klasių įrengus didesnę patalpą, aprodė vaikų darželio auklėtiniams skirtą aikštelę ir joje montuojamus žaidimo įrenginius.

Katyčiuose reikia tvarkyti mokyklos aplinką

JUKNAICIU USENU_KATYCIU_MKYKLOSE__5Katyčių pagrindinės mokyklos direktorius Algirdas Plaipa lankytojus nuvedė į šiemet mokykloje įsteigto vaikų darželio patalpas. Jis sakė, kad šiuo metu darželį yra pasirengę lankyti 16 vaikų, dviem katytiškių atžaloms darželyje pritrūko vietos.

Pasak direktoriaus, dabar didžiausias jo rūpestis – kaip įrengti darželinukų žaidimo aikštelę. Dar vienas rūpestis – mokyklos teritorijai priklausantis keliukas, kuriame iš automobilių išlaipinami vaikai. Lietingu metu jis tiesiog paskęsta vandenyje, tad būtina bent 10 – 15 cm iškelti keliuko dangą.

Šios mokyklos teritorijoje liko jau nebereikalingas pastatas, kuriam reikia ieškoti šeimininkų. Pasak A. Plaipos, nesinorėtų, kad šalia mokyklos būtų nenaudojamo pastato erdvė.

Rusnės specialioji bus perkelta

Rusnės specialioji mokykla bei Šilutės „Pamario” pagrindinės mokyklos Rusnės progimnazijos skyrius yra visiškai pasiruošusios pradėti mokslo metus. Specialiojoje mokykloje direktorius Romualdas Blechertas aprodė naujus lauko sporto bei žaidimų įrenginius, kurie buvo pastatyti gavus ES paramos lėšas. Šio direktoriaus didžiausias galvosūkis, pradedant naujuosius mokslo metus yra mokyklos autobusas. Jis jau senas, šiuo metu naudojimui paruoštas gerai, tačiau kiek ilgai tarnaus – neaišku. Mokykloje mokosi 62 moksleiviai.

Pasak D. Butvydienės, planų Rusnės specialiąją mokyklą perkelti į Traksėdžių pagrindinės mokyklos pastatą neatsisakyta. Tokiam perkėlimui laukiama tik tinkamų sąlygų.

Rusnės progimnazijos skyriuje D. Butvydienę pasitiko direktoriaus pavaduotoja Regina Juškienė. Ji aprodė klases, kur 55 rusniškiai vaikai mokysis 1 – 6 klasėse. Be to, skyriaus pastate yra įkurdintos ir trys darželio grupės.
Aplankytose mokyklose, pasak mero V. Laurinaičio, nėra priežasčių, kurios trukdytų pradėti mokslo metus. O nedidelės problemos, kurių pastebėta, bus nesunkiai išspręstos.