Rugsėjis atvėrė duris: Šilutėje keitėsi mokyklos ir jų pavadinimai, daugėjo mokinių

Rugsėjis pradėjo rudenį, sugrąžino iš vasaros ir dovanojo gražią bei prasmingą Mokslo ir žinių šventę. Žinoma, jau beveik įprasta, kad mokyklose mokslo metų pradžia - tai vis naujų pokyčių metai.

Rugsėjo 1-osios duomenimis, iš viso 17-oje Šilutės rajono bendrojo ugdymo mokyklų šiemet mokysis 4 382 mokiniai, ir tai yra 4-iais daugiau, nei praėjusiais mokslo metais.

Didžiausias pagausėjimas – pirmokų gretose. O 7 ikimokyklinio ugdymosi įstaigas lankys 1 684 vaikai. Švietimo skyriaus duomenimis, iš viso rajono švietimo įstaigose dirbs per 500 pedagogų.

Klasių mažiau, bet mokinių daugiau

Džiugina tai, jog didžiausią pagausėjimą šiemet turime pirmokų gretose. Penkios, tarp kurių viena specialioji, klasės suformuotos Šilutės „Žibų“ pradinėje mokykloje, keturi komplektai – Šilutės Pamario progimnazijoje. Trimis pirmokų klasėmis džiaugiasi Martyno Jankaus pagrindinė mokykla, dviem – Švėkšnos „Saulės“ ir Žemaičių Naumiesčio gimnazijos. Visose kitose ugdymo įstaigose, kur teikiamas pradinis ugdymas, yra po vieną pirmokų klasės komplektą. Tad iš viso šiais mokslo metais Šilutės rajone pirmą kartą mokyklos slenkstį peržengė apvalus skaičius – net 400 pirmokų.

Paskutiniuosius mokslo metus ir vidurinio ugdymo programą Šilutės rajone šiais mokslo metais užbaigs iš viso 12 abiturientų klasių. Keturios klasės suformuotos Vydūno gimnazijoje, trys – Šilutės pirmojoje gimnazijoje, dvi – Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centre ir po vieną – Vainuto, Žemaičių Naumiesčio ir Švėkšnos „Saulės“ gimnazijose. Iš viso ateinančią vasarą atsisveikinsime su 276 abiturientais.

Bendrai vertinant šie mokslo metai mūsų rajone numatomi darbingi. Nors, lyginant su praėjusiaisiais, švietimo įstaigose iš viso suformuota mažiau klasių, nes Šilutės pirmoji gimnazija neteko Kintų skyriaus klasių, o Šilutės Pamario pagrindinė mokykla tapo progimnazija ir neteko Rusnės skyriaus pagrindinio ugdymo klasių, mokinių sulaukėme daugiau. Didesnis mokinių skaičius susidarė būtent pagausėjus pirmokų gretoms, o tai lems ir darnų komplektų formavimą ir kitais metais.

Rajone jau turime ir progimnaziją

Išskirtiniai šie prasidėję mokslo metai yra jau progimnazijos statusą gavusiai buvusiai Šilutės Pamario pagrindinei mokyklai, kurią iš viso lankys  824 mokiniai.  Anot mokyklos direktoriaus Jono Bendžiaus, jam smagu, jog mokinių kasmet daugėja, o mokykla per savo istoriją turėjo jau ne vieną pavadinimą: tai ir buvusi Šilutės aštuonmetė bei Šilutės ketvirtoji vidurinė, ir Šilutės Pamario pagrindinė mokykla. Šie metai – kitokie, nes mokykla pradėjo mokslo metus su nauju statusu – progimnazijos. Kitos tokį statusą turinčios mokyklos kol kas rajone nėra.

Direktorius nepamiršo ir daug savo darbo metų mokiniams atsidavusių mokytojų, kurie šiemet jau nebedirba progimnazijoje. Tai – Aušra Višinskienė, Giedrė Mockuvienė, Sigutė Jurevičienė, Violeta Stanišauskienė, Elina Rupeikienė ir Feliksas Budrikas. Anot J. Bendžiaus, šie mokytojai mokyklą paliko dėl įvairių priežasčių, daugiausia jų išėjo į užtarnautą poilsį. Daliai šių mokytojų ši mokykla buvo pirmoji ir vienintelė darbovietė, kurioje jie pradėjo savo pedagoginę karjerą.

Progimnazijos direktorius, kalbėdamas apie ypatingus įstaigai metus pasidžiaugė, jog šiemet pagaliau mokiniai turės gražią naują rūbinę, kurioje visi turės savo persirengimo erdves. Rajono mero Vytauto Laurinaičio iniciatyva pedagogams buvo nupirkta ir 30 naujų kompiuterių.

Pasveikinti progimnazijos bendruomenę atvyko ir meras V. Laurinaitis. Kreipdamasis į susirinkusiuosius jis sakė, jog normalu, kad daugelis širdyse, prasidėjus mokslo metams, jaučia nerimą, o ypač pirmokėliai. Meras palinkėjo jiems kuo greičiau užmegzti draugystę su bendraamžiais ir ypač mokytojomis, o visiems – saugios aplinkos bei galimybės užbaigti mokslo metus taip, kaip jie ir pradėti – kontaktiniu būdu.

Traksėdžiuose – Šilojų mokykla

Traksėdžiuose po 2 metų pertraukos mokyklos pastatas vėl pradėjo veikti kaip ugdymo įstaiga – čia duris atvėrė naujai atidaryta Traksėdžių Šilojų mokykla. Taip naujai pavadinta iš Rusnės į Šilutės priemiestį perkelta Rusnės specialioji mokykla.

Pasak mokyklos direktoriaus Romualdo Blecherto, Rusnės specialiosios mokyklos pavadinimas vienus gąsdino, vaikų tėvams nelabai patiko, būdavo ir pasityčiojimų. Naujasis pavadinimas bus neutralus ir nieko neerzins.

Šią mokyklą lankys 56 vaikai. Miegamuosiuose kambariuose jau stovi 50 lovų, nes 15 – 19 vaikų kasdien geltonuoju autobusiuku atvežama į mokyklą ir parvežama namo. Penktadieniais net du autobusiukai išvežioja vaikus į Saugų ir Švėkšnos seniūnijas ir Pagėgių savivaldybę.

Traksėdžių Šilojų mokykloje dirba 54 darbuotojai, pusė jų – rusniškiai. Tad persikėlus į Traksėdžius į darbą teks važinėti rusniškiams, o šilutiškiams darbas bus arčiau namų. Anot direktoriaus, niekas iš darbuotojų dėl mokyklos perkėlimo nepareiškė noro išeiti iš darbo.

Mokyklos atidarymo dieną direktorius R. Blechertas dėkojo darbuotojams, kurie visą vasarą, aukodami atostogų laiką, kraustė mokyklos turtą, baldus mokymo įrangą ir t.t. Visą šį turtą reikėjo iš naujo sudėlioti naujose patalpose. Direktorius dėkojo ir Šilutės seniūnui Raimondui Steponkui, kuris padėjo ir transportu, ir talkininkais.

Mokykla Rusnėje neturėjo tikros sporto salės, čia ji yra, nes ją turėjo buvusi mokykla. Rusnės mokykloje nebuvo ir bibliotekos, o Traksėdžiuose, mokyklos kaimynystėje yra gyvenvietės biblioteka, kurios lankytojais galės tapti ir Šilojų mokiniai. Mokyklos kaimynai tame pačiame pastate bus ir Traksėdžių bendruomenė.

Mokyklos atidarymo juostelę perkirpo klebonas Remigijus Saunorius, Savivaldybės atstovai ir direktorius R. Blechertas.