Rugsėjo 5-ąją mūsų visų laukia Žuvienės virimo čempionatas! Įdomybių katilas Nr. 1

2015 zuvienes plakatas  LAIKRASCIUITradiciškai Žuvienės virimo čempionato vienas iš partnerių – „Šilutės naujienos”, bandydamos sutrumpinti iki čempionato likusį laiką, savo laikraščio skaitytojams išverda keletą „Įdomybių katilų”, sudėdamos į juos intriguojančių faktų ir būsimo čempionato užkulisių ingredientus.

Už tai mes, čempionato rengėjai, esame jiems dėkingi ir tokio pobūdžio partnerystę vertiname kaip žvejys vertina savo pagautą didžiausią laimikį.

* Artėjantis Žuvienės virimo čempionatas Šilutės uoste bus jau 7-asis, ir paruošiamieji darbai sukasi kaip garinio laivo velenas.

* Jau užsiregistravo 21 virėjų komanda, iš jų tiktai 3 – iš mūsų krašto.

Ką tai rodo? Didelį čempionato populiarumą kituose kraštuose ir begalinį norą antrą kartą istorijoje žiedą išvežti svetur. Primenu, kad čempiono žiedas vienintelį kartą paliko mūsų kraštą 2012 metais, kai IV čempionate triumfavo „Elektrėnų elektrinio ungurio” komandos virėjas Kazimieras Stasiulionis.

Besirengiančių komandų aktyvumas, kaip niekada, didelis, o vietinės komandos savo norus išbandyti jėgas čempionate brandina, kaip visada, ilgai ir dažniausiai dalyvio anketą užpildo paskutinę savaitę. Beje, dalyvio anketą rasti ir užpildyti galima Šilutės rajono savivaldybės interneto tinklalapyje silute.lt .

* Šis čempionatas – pirmasis po pinigų reformos, atsisveikinus su litu ir priėmus euro įžadus. Tačiau euro įžadai čempionato rengėjų neprivertė atsižadėti pagrindinės nuostatos: čempionatas žiūrovams bus be bilietų ir žuvienės lėkštės – be mokesčio.

Kol kas tai įmanoma padaryti turint solidžius čempionato rėmėjus.

* Turime čempionų –  žieduotųjų virėjų aukščiausiosios kategorijos klubą. Jame –  4 vyriškiai ir 2 moterys. Įdomiausia, kad pastaruosius du čempionatus paeiliui laimi dailiosios lyties atstovės.

Ar pavyks po dvejų metų pertraukos čempiono žiedą susigrąžinti stipriajai lyčiai, pamatysime po 11 dienų – rugsėjo 5-ąją!

* Apie įdomesnes komandas ir jų galimybes pakalbėsime kitame laikraščio numeryje, 2-ajame „Įdomybių katile”, kuriame supažindinsime ir su kitų šalių komandomis.

Niekas negali žinoti, gal rugsėjo 5 dianą čempiono žiedas iš Šilutės uosto iškeliaus į Turkiją ar Estiją, Vokietiją ar Rusiją? O gal apie savo komandos triumfą čempionate paskelbs kuris nors Lenkijos laikraštis? Klaustukų daug.

Aišku viena, kad rugsėjo 5 dieną pasiruošk praleisti Šilutės mažųjų laivų uoste, žuvienės katilų ir tarškančių samčių alėjoje, kur gardus verdamos žuvienės kvapas draugiškai ir bičiuliškai šnekučiuosis su šio krašto vėjais…

Pagarbiai – čempionato vyr. šefas Marijus BUDRAITIS