Rugsėjo statistikoje – skaičių žaismas

sxc.hu / Roger Kirby nuotr.Rugsėjo mėnesį, palyginus mirtingumo ir gimstamumo duomenis, galima pavadinti savotišku lygiadieniu. Pasaulį išvydo ir su juo atsisveikino toks pat skaičius žmonių – po 43.

Šilutės Civilinės metrikacijos skyriaus vedėjos Lilijos Valaitienės duomenimis, rugsėjo mėnesį gimė 24 berniukai ir 19 mergaičių.   Mirštamumo statistikoje šie du skaičiai susikeitė vietomis – anapilin iškeliavo 19 vyrų ir 24 moterys.

Dvi mamos kūdikių susilaukė būdamos vienišos, juridiškai tėvystę pripažino 19 vyrų. Gimusiųjų skaičius mieste ir seniūnijoje pasiskirstė maždaug vienodai – po 20 ir 23 naujagimius.

Populiariausi berniukų vardai – Benas ir Nojus, mergaičių – Lėja ir Emilija. Retesni vardai – Benita, Aurora, Juras ir Radvilas. Jauniausiai gimdžiusiai mamai buvo 18, vyriausiai – 42 m.

Atvėsus orams, sumažėjo ne tik gimstamumas – atšalo ir jausmai. Palyginti su rugpjūčio mėnesiu, išsiskyrė dvigubai daugiau porų – net 13. Dėl vyrų kaltės iširo trys šeimos. Su mamomis po skyrybų gyventi liko visų išsiskyrusių porų 10 nepilnamečių vaikų.

Susituokė tik 25 poros, kai tuo tarpu paskutiniaisiais vasaros mėnesiais vestuvių skaičius siekė iki 70. Rugpjūčio mėnesį nebe pirmą kartą tuokėsi 7 moterys ir 13 vyrų, o rugsėjį – tik viena moteris.