Rugsėjui artėjant: vienos mokyklos pasiruošusios, kitose dar yra ką tvarkyti

Šių mokslo metų pradžia tikrai prasidės atvėrus mokyklų duris ir moksleiviams susirinkus į klases. Visą savaitę Šilutės savivaldybės vadovai ir Švietimo skyriaus atstovai važinėjo po miesto bei seniūnijų mokyklas ir ikimokyklines įstaigas, norėdami išsiaiškinti, kaip pasiruošta sutikti moksleivius klasėse, su kokiomis mintimis rugsėjį pasitinka pedagogai ir kokius darbus dar reikėtų atlikti, kad ugdymas būtų sklandus.

Dauguma švietimo įstaigų direktorių sakė, kad vaikų klasėse jau pasiilgo, yra pasiruošę darbui, o kai kurie net pajuokavo, jog klasėse dabar trūksta tik paukščių pieno…

Aplankė daugumą mokyklų

Visą savaitę po mokyklas važinėjo meras Vytautas Laurinaitis, administracijos direktoriaus pavaduotoja Daiva Žebelienė, Švietimo skyriaus vedėja Dainora Butvydienė. Jie aplankė didesnę dalį įstaigų, kitos savaitės pradžioje dar planuojama aplankyti Usėnų, Katyčių, Vainuto ir Gardamo mokyklas.

„Galima sakyti, kad visos mokyklos yra pasirengusios darbui“, – „Šilutės naujienoms“ sakė V. Laurinaitis. Pasak jo, džiugu tai, kad mokyklos yra apsirūpinusios visa reikiama ugdymo įranga, kompiuteriais ir kitomis priemonėmis. Kaip ir kasmet, dar yra numatyta smulkių remonto darbų, kurie mokyklose galės būti atlikti ir rugsėjo ar spalio mėnesį, nes jie nebus atliekami klasėse.

Pavyzdžiui Kintų pagrindinei mokyklai priklauso ir daugiafunkcis centras, kurio pastatas yra labai drėgnas. Todėl trupa tinkas, keičiasi sienų spalvos ir t.t. Pasak V. Laurinaičio, šį pastatą teks gelbėti toje miestelio dalyje atliekant melioracijos darbus, o aplink pastatą teks pakloti drenažą.
Vilkyčių mokykloje dar nėra atlikti renovacijos darbai, tačiau dabar mokykla yra gerai sutvarkyta ir gali dirbti.

Numatyta ir remontų

Saugų pagrindinėje mokykloje reikia rekonstruoti moksleivių persirengimo kambarius. Manoma, kad tokiems darbams daug pinigų nereikės ir jie bus atlikti dar šiemet. Kitaip yra su šios mokyklos valgykla ir virtuve. Dabar mokykloje vaikų yra žymiai mažiau, o maitinimo patalpos didelės, todėl reikia svarstyti, kaip jas sumažinti ir racionaliau išnaudoti vietą.

Kelerius pastaruosius metus nebuvo problemų Švėkšnos pradinėje mokykloje, bet pastaruoju metu vėl atsirado drėgmė jos rūsiuose. Rūsiuose yra mokyklos muziejus, mankštos ir sporto kabinetai. Teks išsiaiškinti, ar ten pakaks tvarkyti tik kanalizacijos trasas ar reikės atlikti daugiau darbų.
Šiemet iš sudėtingesnių yra suplanuoti Žemaičių Naumiesčio gimnazijos renovacijos darbai, jau paskelbtas ir viešasis darbų pirkimas. Šiek tiek yra tvarkomas ir Šilutės meno mokyklos pastatas.
Daugiau darbų, kuriems reikia Savivaldybės lėšų, šiemet nėra planuojama. Gali būti nebent sudaryti sąrašai mokyklų, kurias reikia atnaujinti visiškai arba dalinai, kad bent kitais metais ieškoti lėšų būtiniems darbams.

Vaikų darželiuose reikia tvarkyti aplinką

Trečiadienį komisija aplankė ir visus Šilutės miesto lopšelius – darželius. Šios įstaigos dirbo su mažesniu grupių skaičiumi ir vasaros metu.

Šiuo metu visi darželiai yra pasirengę dirbti ir su pilnais grupių komplektais. Pasak Švietimo skyriaus vedėjos D. Butvydienės, visų darželių direktorės kalbėjo, kad pastatų viduje patalpos sutvarkytos ir rūpesčių nekelia. Tačiau yra darželių, kuriuose reikėtų tvarkyti lauko takus – pakeisti jų trinkeles, žaidimų aikšteles, aplinką.

Pasak D. Butvydienės, visų šeimų prašymai dėl vietų darželiuose patenkinti. Šiemet darželių ir lopšelių grupėse jau yra registruoti 1680 vaikų. Vedėja tiki, kad iki rugsėjo 1 d. jų bus registruota ir 1700.

Direktoriai baiminasi dėl Covid – 19

Bendraujant su mokyklų vadovais paaiškėjo, kad didžiausiais visų jų rūpestis šiuo metu – Covid-19 infekcijos suvaldymas. Pasak mero, turime pakankamai vakcinų, atliekame testavimus, nuolat dirba Vakcinacijos centras Šilutėje, Lietuvininkų g. 10. Turime net mobilią Šilutės PSPC vakcinacijos grupę, kuri gali atvykti į bet kurią gyvenvietę ar kaimą, kur pasiskiepyti gali net vaikai nuo 12 metų. Tačiau akivaizdu, kad jų tėvai didelio noro skiepyti savo vaikus nerodo.

Neskiepyti vaikai turės būti nuolat testuojami, nes jeigu klasėje bus netestuotų, tai ir kitų testavimas būtų beprasmis. Todėl meras V. Laurinaitis tėvelius ragina skiepyti vaikus arba užtikrinti jų testavimą.

Komercijos direktorius, korespondentas