Rūkaliai negalės dūmyti Vydūno ir Šeimos skveruose

draudimas rukytiKetvirtadienį rajono Tarybos posėdyje politikai turės apsispręsti, ar pritarti Savivaldybės gydytojo Mariaus Bartkaus iniciatyvai Šilutės mieste apriboti rūkančiųjų teises.

Rajono Tarybai pateiktas sprendimo projektas drausti rūkyti Vydūno skvere bei besiformuojančiame Šeimos skvere – aikštėje tarp Šilutės muziejaus ir Šilutės kredito unijos.

Antras bandymas

Prieš pusmetį Taryboje jau buvo priimtas sprendimas drausti nepilnamečiams rūkyti. Bet draudimą teko atšaukti, nes jį užprotestavo Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskrityje.

Pasak M.Bartkaus, Vyriausybės atstovė tuometiniame sprendime įžvelgė diskriminacijos požymius. Jos nuomonė buvo pagrįsta lygių teisių norma – draudimai negali būti pritaikyti kokiai nors išskirtinei žmonių grupei išskirtinai dėl amžiaus, lyties, tautybės ar kitokių požymių.

M.Bartkus rajono politikus patikino, kad įstatymai nedraudžia įvesti visiems žalingų įpročių mėgėjams privalomus draudimus atskirose teritorijose.

Siūlė pratęsti ribas

Savivaldybės gydytojas sakė, kad draudimui rūkyti dviejuose skveruose – Vydūno ir Šeimos – pritarė ir Savivaldybės Narkotinių medžiagų kontrolės komisija. Pagrindinis argumentas, kodėl reikėtų imtis tokių priemonių, pasak M.Bartkaus, yra tas, kad šiuos skverus jau pamėgo jaunos šeimos, kurios ateina čia pailsėti su vaikais. Todėl, gydytojo nuomone, reikėtų, kad rūkantieji nerodytų blogo pavyzdžio vaikams bei negadintų gaivaus oro visiems į skverą atėjusiems žmonėms.

Rajono politikė Birutė Kleinaitė sakė, kad eidama šaligatviu nuo Vydūno skvero link F.Bajoraičio viešosios bibliotekos, toje vietoje, kur klientų laukia taksi vairuotojai, mato labai daug nuorūkų. Jos nuomone, tokia nuorūkomis prišnerkšta vieta gadina miesto vaizdą, tad drausti rūkyti reikėtų ne tik Vydūno skvere, bet ir taksi stovėjimo aikštelėje prie bibliotekos.

Politikas medikas Darijus Pundžius mano, kad nepakanka dabar galiojančio draudimo rūkyti mokyklų teritorijose. D.Pundžius pritartų sprendimui drausti rūkyti arčiau kaip 150 m iki švietimo įstaigos pastato. Ši nuostata turėtų galioti ne tik moksleiviams, bet ir pedagogams.

M.Bartkus džiaugėsi naujomis politikų iniciatyvomis, tačiau ragino šį kartą apsiriboti dviem nerūkymo zonomis ir kontroliuoti, kad jose tikrai niekas nerūkytų.

Kas prižiūrės?

Politikai domėjosi, kas turės teisę bausti nepaklususius?

Pasak M.Bartkaus, priėmus sprendimą drausti rūkyti Vydūno ir Šeimos skveruose, šias teritorijas ir tvarką jose kontroliuos policijos pareigūnai. Be to, bet kuris skvere esantis žmogus turės teisę priekaištauti rūkaliui už jo netinkamą elgesį, parodyti ženklus, kurie draudžia rūkyti.

Savivaldybės Tarybos sprendimui nepaklūstančius šilutiškius baus policijos pareigūnai. Galima bauda -20- 50 Lt.