Rūkantieji nebedūmys miesto skveruose

nerukymo zonaNet 32 šilutiškiai per 7 šių metų mėnesius pelnė administracinės teisės pažeidimo baudas už tai, kad cigaretę užsidegė draudžiamose vietose.

Tokių vietų Šilutės mieste yra dvi, apie tai jau rašė „Šilutės naujienos“. O neseniai jose pastatyti ir rūkyti draudžiantys ženklai.

Rajono Tarybos sprendimas šias dvi vietas paskelbti nerūkymo zonomis buvo priimtas pavasarį. Sprendimo kontrolę teks vykdyti policijos pareigūnams. Kaip jie reaguos, jei pamatys čia rūkantį pilietį? – klausiame Šilutės r. PK viršininko Sigito Mikutavičiaus? „Elgsis pagal įstatymą: rašys protokolus ir skirs baudas“, – atsako jis.

Administracinių teisės pažeidimų kodekse numatyta, kad už rūkymą vietose, kuriose draudžiama tai daryti, pilietis gali būti įspėtas arba pelnyti baudą nuo 20 iki 50 litų.

Šiemet per 7 mėnesius tokių būta 32, pernai buvo surašyti 23, o užpernai – 31 ATPK pažeidimo protokolas. Tiesa, iki šiol šilutiškiai bausti tik už rūkymą tose vietose, kuriose rūkyti draudžiama visoje Lietuvoje. Savivaldybės gydytojas Marius Bartkus primena, kad tokios vietos yra visų švietimo ir gydymo įstaigų teritorijos, darbo vietų uždaros patalpos, bendrojo naudojimo patalpos (pvyzdžiui, daugiabučių laiptinės), visų rūšių viešasis transportas. Rūkyti draudžiama ir restoranuose, kavinėse bei baruose, kuriuose nustatyti tokie draudimai.