Rumšiškėse savaitgalį sudegusi sodyba buvo iš Vabalų

 thumb Gerulyte-namas-buvesLiūdėti dėl naktį iš šeštadienio į sekmadienį Rumšiškėse sudegusios sodybos turi ne tik Lietuvių liaudies buities muziejaus darbuotojai ar tokio paveldo puoselėtojai, bet ir Šilutės krašto žmonės. Ugnis pasiglemžė pastatus, kurį muziejaus darbuotojai prieš beveik pusšimtį metų parsivežė iš prie Aukštumalos pelkės esančio Vabalų kaimo. Apgailestaujant dėl šio praradimo, galima trumpai prisiminti šios sodybos istoriją.

Iki Antrojo pasaulinio karo Vabalai buvo gražus pelkininkų kaimas. Žmonių trobos buvo įsikūrusios šiek tiek atokiau nuo vieškelio, šalia kurio buvo iškastas griovys. Per jį permesta stora lenta. Keliukas, vedantis į sodybas, buvo apsodintas beržais. Vabalų kaime prieš karą gyveno 28 šeimos. Kiekviena jų turėjo po šešis margus žemės (0,25 ha), kurioje augino bulves, svogūnus ir kitas daržoves. Miestiečiai juos vadino cibuininkais.

Daugiau: silaineskrastas.lt: https://www.silaineskrastas.lt/gyvenimas/rumsiskese-savaitgali-sudegusi-sodyba-buvo-is-vabalu-kaimo/