Ruoniukas ir Aštuonkojis veda vaikus per muzikos pasaulį

Yamaha merkuseva ruoniukasTinkama muzika vaiko pasaulį užlieja teigiamomis emocijomis ir dovanoja šypsenas. Savo pažintį su muzika kūdikis pradeda dar būdamas motinos įsčiose – jį ramina mamos niūniavimas, klasikinė muzika, artimųjų balsai. Naujagimiui didžiausias malonumas būti ant mamos rankų ir klausytis jos balso, lopšinių.

Ankstyvojo muzikinio lavinimo nauda neabejotina. „Tai didžiulė tėvų dovana vaiko emocinei sveikatai, nuo kurios priklauso ir likusioji sveikata“, – teigė jau aštuntus metus Šilutėje gyvuojančios privačios YAMAHA muzikos klasės mokytoja Aušra Šlažienė.
Pažinti muzikos pasaulį – klausytis, groti, dainuoti – kviečiami mažyliai jau nuo 4 mėnesių amžiaus. Šiais metais Šilutės YAMAHA klasė siūlo net 7 muzikinio lavinimo programas, adaptuotas įvairaus amžiaus bei muzikinių gebėjimų žmonėms. Kiekvienai programai paįvairinti yra paruoštas atskiras kompaktinis diskas ir knygelė.

Pamokas veda 3 patyrusios ir kvalifikuotos muzikos mokytojos: Aušra Šlažienė, Dalia Merkuševa ir Jūratė Šukienė.

Unikali ugdymo metodika

YAMAHA muzikos mokyklų tinklas 1954 m. atsirado Japonijoje. Dėl savo unikalios ankstyvojo muzikinio ugdymo metodikos, sparčiai išplito visame pasaulyje. Lietuvoje šis tinklas gyvuoja jau 19 metų ir turi 85 atstovybes 35 miestuose.

Šilutės YAMAHA klasė šiemet pasitinka aštuntą rugsėjį.

Ši muzikos mokykla unikali tuo, kad turi labai daug ugdymo metodų, kurie pritaikomi kiekvienam individualiai. Jei vaikui nesiseka viena veikla, jis gali imtis kurios nors kitos. Muzikuodami mažose grupėse vaikai mokosi vieni iš kitų, stipresni padeda silpnesniesiems.

Lavinami net kūdikiai, sulaukę 4 mėnesių. Juos atlydi ir pamokėlėse kartu dalyvauja neabejotiną naudą savo atžalai matantis vienas iš vaiko tėvų. „Aukodamas valandą savo laiko, vienas iš tėvų išskirtinai būna tik su vaiku. Tokiu būdu stiprinamas abipusis emocinis ryšys“, -mintimis dalijosi A.Šlažienė.yamaha slaziene groja rugsejo 1oji

Lankydami šiuos užsiėmimus mažieji patiria daug teigiamų emocijų, skatinamas jų kūrybiškumas, iniciatyvumas, noras lyderiauti. Kaip teigė A.Šlažienė, kiekvienos pamokos metu vaikas privalo patirti sėkmę, kuri turi būti pastebėta. Vaikai tampa gudresni, geresnės reakcijos, padarę klaidą – neišsigąsta. Teigiamos emocijos turi didelę naudą visai vaiko sveikatai.
Pamokėlių metu nenaudojama jokia prievarta. Laikomasi nuostatos „Mokytis su malonumu“.

Pradėję eiti į darželį ar kitą kolektyvą, vaikai tampa išskirtinai savimi pasitikintys, drąsūs, muzikalūs, gerai jaučia ritmą.

Robis linksmina pačius mažiausius

Linksmasis ruoniukas Robis džiugina bei su muzika susipažinti padeda patiems mažiausiems – nuo 4 mėn. iki 1,5 m. vaikučiams.

Šioje programoje vadovaujamasi „laisvojo atradimo“ principu, kuomet vaikas su pasauliu susipažįsta jam priimtinu būdu. Mokytoja ir tėveliai vaikui tik padeda, o ne vadovauja. „Robio“ programa suartina vaiką su šeimos nariais, nes kūdikis išmoksta bendrauti neverbaliniu būdu. Tai daug džiaugsmo teikianti programa, palengvinanti integraciją į darželį ar kitus kolektyvus.

Šias pamokėles vedanti pedagogė D.Merkuševa pasakojo, kad muzikinė terapija spartina visapusišką kūdikio vystymąsi ir gerina ne tik kalbinius, bet ir socialinius įgūdžius. Pamokėlių metu, klausantis muzikos, įterpiami pėdučių ir rankyčių masažai. Tai dar labiau spartina vaiko atmintį, logiką, intuiciją, komunikabilumą.

D.Merkuševa taip pat veda programą „Fleitų garsai“. Joje vaikai mokosi groti ir susipažįsta su įvairiomis fleitomis. Šiemet bus renkama nauja „Fleitos garsų“ grupė, kurios nariai mokysis groti barokine fleita.

Aštuonkojis supažindina su muzikos instrumentais

„Mažyliai ir muzika“ – tai programa vyresniems vaikams – nuo 1,5 iki 4 metų amžiaus. Pagrindinis veikėjas Aštuonkojis vaikus veda į tolimesnę pažintį su muzika.

Šias pamokas antrus metus rengianti J.Šukienė teigė, kad vaikas žaisdamas ne tik susipažįsta su muzika bei muzikos instrumentais, bet ir išmoksta dainuoti, klausytis rimtosios muzikos. Vaikai išlavina ritmo pojūtį, vystosi intonacinė klausa.

Atrandama daug naujų dalykų, nes veiklos yra pritaikytos prie mažylio pasaulio. Tai išplečia vaiko akiratį ir padeda prisitaikyti prie aplinkos.

Dauguma vaikų, baigę „Mažylių ir muzikos“ programą, nebijo scenos – drąsiai gali imti į rankas mikrofoną ir dainuoti publikai.
Antra J.Šukienės vedama programa yra „Dainavimas“. Užsiėmimų metu vaikai ar suaugusieji išmoksta ne tik gražiai dainuoti, bet ir valdyti savo balsą, atrasti savo stilių bei išbandyti naujus išraiškos būdus. Pamokos vyksta mažose grupėse arba individualiai. „Pradėti dainuoti niekada ne per vėlu, svarbu turėti tikslą“, – sako mokytoja, kviesdama į šias pamokas įvairaus amžiaus žmones.Yamahapetkute erciute fortepionas

Trys programos – vyresniems vaikams

A.Šlažienė dirba su 4-6 metų vaikais. Ji veda 3 programas, kurios supažindina su klavišiniais, ritminiais instrumentais bei jų garsų įvairove. Pasak A.Šlažienės, tai jau rimtesnis grojimas, natų rašymas, ritmavimas, plojimas. Kūrinys ištiriamas iš visų pusių.

„Muzikos šalis“ – tai programa, kurioje daug dėmesio skiriama balso, muzikinės klausos ir ritmo pojūčio lavinimui. Vaikai jau liečia klavišinius instrumentus, išmoksta groti nesudėtingas melodines atkarpas, kurios vadinamos „klavišų žaidimais“.

„Linksmieji klavišai – klavišinių mokykla vaikams“. Ši programa tikslingai moko perteikti kitiems savo jausmus bei idėjas muzikos kalba. Užsiėmimų metu vaikai draugams groja visą kūrinį ar jo dalį. Draugai bei mokytojas klausosi, groja kartu, taiso klaidas ir pataria. Vaikai išmoksta improvizavimo pradmenų, dažnai pasirenka groti savo mėgstamas dainas ar kūrinėlius iš animacinių filmukų.

„Linksmieji klavišai“ supažindina su klavišinio instrumento garsų įvairove. Mokomasi groti ne tik solo, bet ir ansamblyje.

Užsiėmimai vyksta mažose grupėse. Repertuare – įvairių stilių kūriniai. Besimokančiųjų kūrybiškumas lavinamas mokant harmonizuoti, improvizuoti ir aranžuoti. Išmokstama įvairių akomponavimo būdų, pritariama dainuojantiems draugams.