Rusijos konsulą domino Pamario turizmo ištekliai ir Žuvienės čempionatas

konsulo vizitas pas meraTrečiadienį Šilutės savivaldybę pirmą kartą aplankė naujasis Rusijos Federacijos generalinis konsulas Klaipėdoje Aleksandr Gračiov (Alexander Grachev).

Pokalbio su savivaldybės vadovais metu svečias pabrėžė, jog šis vizitas – protokolinis, ir išsakė pageidavimą toliau bendradarbiauti su mūsų krašto vadovais ir gyventojais.

Po Neringos – į Šilutę

A.Gračiovas naujuoju Rusijos generaliniu konsulu Klaipėdoje buvo paskirtas antroje liepos pusėje. Jo pirmtakas Vladimiras Malyginas pernai buvo išsiųstas iš Lietuvos kaip Rusijos užsienio žvalgybos tarnybos darbuotojas, siekęs gauti neviešą informaciją apie šalies politiką ir energetikos projektus. Tai pavasarį paskelbė Lietuvos valstybės saugumo departamentas.

Pokalbio su savivaldybės meru Vytautu Laurinaičiu ir jo pavaduotojais metu A.Gračiovas pasakojo, jog pastaruoju metu dirbo Rusijos užsienio reikalų ministerijoje, apie 20 metų yra dirbęs užsienio valstybėse.

Iki susitikimo su Šilutės savivaldybės vadovais jis suspėjo susipažinti ir bendradarbiavimo perspektyvas aptarti tik su Neringos meru Dariumi Jasaičiu. Su šios savivaldybės vadovais jis sakė svarstęs ekologinio bendradarbiavimo galimybes, pagalbą vieni kitiems gaisrų atveju, pasienio zonos klausimus.

„Tai protokoliniai vizitai, po jų bus kiti, darbiniai“, – sakė svečias.

Siekia pozityvaus bendradarbiavimo

Pamario krašte svečias apskritai lankosi pirmą kartą, Lietuvoje buvo irgi tik sovietmečiu, mat čia praleido savo medaus mėnesį. Dar porą kartų buvo atvykęs trumpam, bet į kitus miestus. Lietuvius jis pavadino geranoriška ir rusų tautai draugiška liaudimi, ir tai, anot jo, gali būti pagrindas bendradarbiauti.

Jis sakė žinantis, kad vietinės valdžios rinkimai mūsų mieste „buvo sudėtingi“, o meras Vytautas Laurinaitis pridūrė, jog valdžia buvo renkama 9 mėnesius.

Pasak svečio, nepaisant aukščiausios abiejų Lietuvos ir Rusijos Federacijos valstybių politikos, jis yra linkęs daryti viską, kad Kaliningrado srities santykiai su artimiausiais kaimynais vystytųsi pozityvia linkme. „Bet kokias jūsų idėjas perduosiu Kaliningrado apskrities administracijai ir vadovybei Maskvoje ir pažadu visapusį savo palaikymą. Taip pat norėčiau, kad jūsų miestas būtų visų mūsų miesto programų dalyvis“, – sakė jis.

Jis sakė netrukus vykstantis į Kaliningradą, kur irgi nėra buvęs dar nė karto gyvenime.

„Kokie jūsų prioritetai? Turizmas? Kokios krypties turizmas? Kiek turistų galite priimti? Kiek turite turistinių bazių ir viešbučių?“ – bėrė klausimus aukštasis svečias.

Jis siūlė pagalvoti idėjų apie projektus, kuriuos gretimi miestai galėtų įgyvendinti kartu, pavyzdžiui, ekologijos ar švietimo srityse.

Taip pat A.Gračiovas pasidžiaugė, kad Lietuvoje randasi jaunų politikų karta, jo nuomone, 50-mečiai – „tai tik žydėjimas politikoje“.

Atvyks virti žuvienę

Svečias pakviestas dalyvauti rugsėjo 5 d. vyksiančiame mūsų miesto Žuvienės virimo čempionate ir pažadėjo, jog telks ambasados darbuotojų komandą ir būtinai dalyvaus. Gali būti, pats atvyks net šventės išvakarėse, kad turėtų laiko apvažiuoti įžymesnes mūsų rajono vietas ir pats pamatyti, kokiais turizmo turtais mes galime didžiuotis.

Tiesa, jis ne iš karto suprato, jog tai bus ne žuvies gaudymo varžybos, o jos virimo šventė: domėjosi, ar mes turtingi žuvies išteklių, ar dalyvaus tik Šilutės ir ambasados darbuotojų komandos, ir labai nustebo sužinojęs, jog laukiama apie pusšimčio komandų. „Vadinasi, reikės turėti savo žuvienės receptą“, – reziumavo jis, ir patikino, kad tradiciniame savo renginyje šiemet turėsime dar vieną komandą.