Rusijos pareigūnai grąžino tris Kuršių mariose sieną pažeidusius lietuvius

Pasieniečiai žymi sienos ribas. / VSAT nuotr.Ketvirtadienį vakare Rusijos pasieniečiai per Panemunės kontrolės punktą grąžino tris lietuvius, kurie trečiadienį pažeidė sieną ir Kuršių marių ledu pateko į kaimyninės šalies teritoriją. Už tai jiems Kaliningrado srities pasieniečiai skyrė pinigines baudas. Grąžintas ir pažeidėjų keturratis motociklas bei savadarbės ledo rogės, praneša VSAT.

Ketvirtadienį ant Karalienės Luizos tilto per Nemuną, kuriuo eina siena, susitiko Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pagėgių rinktinės pareigūnai ir Rusijos pasieniečiai. Pastarieji susitikimo metu perdavė Lietuvos pasieniečiams 49-erių Šilutės rajono gyventoją ir 50-ies bei 53-ejų klaipėdiečius.
Šią trijulę kaimyninės šalies pareigūnai sulaikė, kai trečiadienį lietuviai keturračiu motociklu su prikabintomis rogėmis Kuršių mariose pažeidė sieną ir pateko į Rusijos teritoriją. Už sienos pažeidimą dėl neatsargumo jiems buvo skirtos piniginės baudos po 2000 Rusijos rublių (apie 177 litus).
Panemunėje vykusio susitikimo metu Rusijos pareigūnai grąžino ir pažeidėjų keturratį motociklą „Yamaha Grizzly“ bei savadarbes ledo roges.
Po apklausos Pagėgių rinktinės pasieniečiai Šilutės rajono ir uostamiesčio gyventojus paleido. Jiems įteikti šaukimai po savaitės atvykti į Neringos užkardą, kur pradėta administacinės bylos teisena dėl Pasienio teisinio režimo taisyklių pažeidimo. Mat būdami Lietuvos pusėje Kuršių mariose nužymėtoje valstybės sienos apsaugos zonoje Šilutės rajono gyventojas ir klaipėdiečiai neturėjo privalomo pasieniečių leidimo.
Šiuos sienos pažeidėjus trečiadienį techninėmis priemonėmis kontroliuodami Kuršių marias ir jomis einančią sieną su Rusija pastebėjo VSAT Pakrančių apsaugos rinktinės pareigūnai. Jie užfiksavo, kad vienas iš ant ledo buvusių keturračių motociklų maždaug už 8 km nuo Briedžių salos kranto neteisėtai kirto sieną iš Lietuvos į Rusijos teritoriją.
Apie tai buvo pranešta Kuršių mariose budėjusiai VSAT Pakrančių apsaugos rinktinės laivo ant oro pagalvės „Christina“ įgulai. Ši radijo ryšiu susisiekė su Rusijos pasieniečiais iš jų laivo „Velbot“.
Netrukus iš jų gauta informacijos, kad Kaliningrado srities pareigūnai sieną kirtusius lietuvius sulaikė savo teritorijoje už 6 km nuo valstybės sienos.