Rusijos pareigūnai sulaikė tris marių ledu sieną pažeidusius Šilutės rajono gyventojus

Rusijos pasieniečiai sulaikė tris Šilutės rajono gyventojus, kurie trečiadienį į kaimyninės šalies teritoriją pateko neteisėtai kirsdami sieną Kuršių marių ledu. / VSAT nuotr.Rusijos pasieniečiai sulaikė tris Šilutės rajono gyventojus, kurie trečiadienį į kaimyninės šalies teritoriją pateko neteisėtai kirsdami sieną Kuršių marių ledu. Pirminiais duomenimis, šilutiškiai į Rusijos pusę pateko keturračiu motociklu su prikabintomis rogėmis, praneša VSAT.

Trečiadienį techninėmis priemonėmis kontroliuodami Kuršių marias ir jomis einančią sieną su Rusija Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pakrančių apsaugos rinktinės pareigūnai stebėjo vieną iš ant ledo buvusių keturračių motociklų.
Pasieniečiai užfiksavo, kad jis maždaug už 8 km nuo Briedžių salos kranto neteisėtai kirto sieną iš Lietuvos į Rusijos teritoriją.
Apie tai buvo pranešta Kuršių mariose budėjusiai VSAT Pakrančių apsaugos rinktinės laivo ant oro pagalvės „Christina“ įgulai. Ši radijo ryšiu susisiekė su Rusijos pasieniečiais iš jų laivo „Velbot“.
Netrukus iš jų gauta informacijos, kad Kaliningrado srities pareigūnai sieną kirtusį objektą sulaikė savo teritorijoje už 6 km nuo valstybės sienos.  Pirminiais duomenimis, sulaikyti keturračiu motociklu su prie jo prikabintomis rogėmis į Rusiją nuvažiavę 49-erių, 50-ies ir 53-ejų Šilutės rajono gyventojai.
Pakrančių apsaugos pareigūnai palaiko ryšį su kolegomis Rusijoje, kurie ketvirtadienį priešpiet dar nebuvo perdavę pažeidėjų Lietuvos pasieniečiams.