Rusnė Tautišką giesmę giedojo laivuose

Nijols Drobnyts nuotr 2Liepos 6 d. per visą Lietuvą ir pasaulį nusidriekusi valstybės ir Karaliaus Mindaugo karūnavimo šventė neaplenkė ir Rusnės. Didžiausios Lietuvos salos gyventojai bei jos svečiai Tautišką giesmę traukė neįprastai – susibūrę rusniškių laivuose. Idėjos iniciatoriai tikisi, kad toks būdas paminėti valstybinę šventę taps gražia tradicija.

Pasak Rusnės seniūnės Dalios Drobnienės, liepos 6 d. saloje minėta ir anksčiau, visgi šiemet rusniškiai nusprendė šventę perkelti iš miestelio centro į greta tekančią Atmatos upę ir taip simboliškai apjungti tai, kas svarbiausia Lietuvai ir Rusnės žmonėms.

„Karaliaus Mindaugo karūnavimui skirtos šventės sulaukia vis daugiau dėmesio visoje Lietuvoje ir tarp pasaulio Lietuvių. Jau ilgus metus šią dieną minime ir saloje. Kadangi vanduo ir laivai – neatsiejama Rusnės gyvenimo dalis, nusprendėme didžiausią valstybinę vasaros šventę suburti būtent juose“, – sako D. Drobnienė.

Rusnės seniūnės teigimu, neįprastą idėją itin palaikė salos laivavedžiai, be kurių pagalbos ši iniciatyva nebūtų įgyvendinta. Po plaukimo jiems įteiktos padėkos ir rusniškės Elvyros Zenevičiūtės lelijų puokštės.

Žinią apie šventės naujoves entuziastingai pasitiko ir būrys rusniškių bei salos svečių, gausiai susirinkusių drauge giedoti Tautišką giesmę.

„Naujiena sudomino rusniškius ir svečius iš Švedijos bei kitų šalių. Jau devintus metus iš eilės Karaliaus Mindaugo karūnavimo šventėje dalyvavo ir Klaipėdos krepšinio mokyklos auklėtiniai. Šį kartą Tautišką giesmę kartu su vietos gyventojais traukė 69 jaunieji krepšininkai“, – sako D. Drobnienė.

Pasak jos, tikimasi, kad Karaliaus Mindaugo karūnavimo dienos minėjimas laivuose taps nauja salos tradicija.

„Progų, kai šiltą vasaros vakarą galime džiaugtis tokiomis svarbiomis šventėmis nedaug, taigi norime, kad laivuose minima liepos 6-toji taptų neatsiejama atostogų Rusnėje dalimi ir kasmet suburtų ne tik salos gyventojus, bet ir jos svečius“, – teigia Rusnės seniūnė.

Daugiau informacijos apie didžiausią Lietuvos salą Rusnę galima rasti internetinėje svetainėje www.salarusne.lt ir socialiniame tinkle „Facebook“ adresu https://www.facebook.com/salarusne/.