Rusnė tvarkoma ir saugi, bet nėra kur pavalgyti

RUSNEJE 1Savivaldybės vadovai, atvažiavę atsiskaityti rusniškiams apie praėjusių metų darbus, kaip niekur kitur, žavėjosi Rusnės seniūnės Dalios Drobnienės ataskaita. Seniūnė savo kalbą iliustravo multimedija demonstruojamomis fotografijomis, rodydama, kur buvo šiukšlynai ir kaip atrodo sutvarkytos vietos, nauji miestelio gėlynai bei turistams ir poilsiautojams įrengtos atokvėpio aikštelės.

Ar kadetai išgarsins Rusnę?

Rajono meras Vytautas Laurinaitis, kalbėdamas apie nuveiktus darbus, pasidžiaugė, kad jau yra rengiami dokumentai Rusnėje, specialiosios mokyklos pastatuose, įkurti Jūrų kadetų mokyklą. Tokios mokyklos steigimas planuojamas nemažiau kaip penkeri metai, bet pasak V.Laurinaičio, Šilutės savivaldybei tik praėjusiais metais pavyko sutarti, kad Švietimo ir mokslo bei Krašto apsaugos ministerijos pradėtų konkrečius mokyklos steigimo darbus.

V.Laurinaitis mano, kad pustrečio šimto jaunų žmonių, atvykusių mokytis Jūrų kadetų mokykloje, gerokai pagyvintų Rusnės gyvenimą. Atsirastų naujų darbo vietų, o Rusnės pagrindinė mokykla gal net pasiektų gimnazijos lygį.

V.Laurinaičiui teko aiškinti ir apie estakados ant Rusnės kelio statybos perspektyvą. Meras išvengė konkrečių pažadų, tik kalbėjo, jog savivaldybės vadovai bus kviečiami į Susisiekimo ministeriją ir išklausys pasiūlymus, kaip gali būti pagerintas susisiekimas su Rusne, ir tikriausiai bus pristatyti keli būsimos estakados variantai.

Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis agitavo Rusnės gyventojus kuo daugiau atliekų rūšiuoti ir taip mažinti bendrą atliekų surenkamą kiekį. Jis pažadėjo, kad rusniškiai sodiečiai bus aprūpinti atliekų rūšiavimo konteineriais. Direktorius dėkojo socialinės paramos skirstymo komisijai, kuri stengėsi, kad pašalpas gautų tik tie asmenys, kuriems pašalpa išties yra reikalinga. Pasak S.Šepučio, sutaupius pašalpų, buvo padengta dalis savivaldybės skolų.

Ačiū seniūnei…

Po daugelio metų sąstingio Rusnė ėmė sparčiai gražėti. Tai rusniškiams ir salos svečiams daro puikų įspūdį ir rodo, kad saloje atsirado šeimininkė – seniūnė D.Drobnienė, neabejinga grožiui ir tvarkai.

Todėl susirinkime rusniškiai gyrė seniūnę už jos pastangas tvarkytis ir raginti salos gyventojus tvarkyti savo aplinką. Pagyrimų negailėjo ir Savivaldybės administracijos direktorius S.Šeputis, kuris pažymėjo, kad D.Drobnienė nevargina administracijos prašymais spręsti problemas, o pati ieško būdų, kaip jas išspręsti seniūnijos jėgomis.

Kai kurie rusniškiai prašė savivaldybės vadovų padėti seniūnei išspręsti vadinamojo „Rusnės perlo“ problemą. Rusnės centrinėje gatvėje, tiesiog prieš evangelikų liuteronų bažnyčią, stovi miestelio vaizdą gadinančios pradėtos statybos. Apgriuvęs mūras yra pavojingas, nes jame gali susižeisti vaikai.

Tačiau ir Savivaldybės vadovai tik skėsčiojo rankomis. Ir jiems neaišku, kaip priversti bankrutavusią įmonę baigti statybos darbus ar statybvietę panaikinti.

Nėra kur pavalgyti

Rusniškė Eugenija Žemaitienė pasiguodė rajono valdžiai, kad po to, kai UAB „Šilutės prekyba“ uždarė čia daug dešimtmečių veikusią valgyklą, Rusnėje nebeliko jokios viešojo maitinimo įstaigos. Pasak E.Žemaitienės, rusniškiai nei patys nebeturi kur pavalgyti, nei savo svečių pamaitinti. O tiek metų visi džiaugėsi Rusnės valgyklos šeimininkių gardžiais valgiais…

Tačiau valdžia biurokratiškai teisinosi, kad Savivaldybė viešojo maitinimo įstaigomis nesirūpina, ir kad tokias paslaugas turi teikti tik privačios įmonės. Niekas nė neužsiminė, kad vienas iš sunkiausių smūgių „Šilutės prekybai“ buvo būtent Savivaldybės valdžios sprendimas moksleivių maitinimą perleisti bendrovei „Kretingos maistas“.

Savivaldybės Tarybos narys Šarūnas Laužikas davė Kintų pavyzdį – šiame miestelyje veikia kelios viešojo maitinimo įstaigos. Pasak jo, viena iš jų jau balandžio mėnesį ketina veiklą pradėti ir Rusnėje – senojo tilto papėdėje, ten, kur anksčiau buvo paštas, bus atidaryta kavinė „Prie Peterso tilto“.

Rusniškis Alfonsas Demereckas prašė rajono vadovų pasirūpinti Rusnės salos pakraščiuose esančių keliukų pralaidomis. Daug metų nevalomos pralaidos gadina sausinimo sistemą ir polderių žemių kokybę.

Rusniškė Birutė Gustienė ragino greičiau spręsti Pakalnės upės žiočių valymo problemą. Ji sakė, kad žvejai dėl to patiria daug problemų.

Rajono vadovų nuomone, pastačius prieplauką Pakalnės upės senvagėje, atsiras didesnis poreikis ir gilinti upės žiotis. Gal netgi pavyks sutaupyti lėšų nuo prieplaukos statybos ir jas panaudoti upės žiočių valymui.

Rusnė – saugi gyvenvietė

Šilutės r. policijos komisariato Kriminalinės policijos viršininkas Vaidas Petniūnas ir apylinkės inspektorius Saulius Lukošius pateikė statistiką apie užfiksuotus pažeidimus. Per praėjusius metus Rusnėje įvykdyti 25 nusikaltimai. Iš jų 15 – vagystės, 3 smurto artimoje aplinkoje atvejai, 3 turto sunaikinimo atvejai. Policininkai ragino rusniškius įsitraukti į saugios kaimynystės programą, burtis į policijos rėmėjų gretas.

Policijos pareigūnai pripažino, kad Rusnę galima vadinti saugia seniūnija.