Rusnėje 16-ąjį kartą nuskambėjo „Vėjopatis“

 

FESTIVALIS _2Pilnutėlę Rusnės kultūros namų salę sukvietė 16 – ąjį kartą organizuotas autorinių dainų festivalis „Vėjopatis“. Festivalio organizatorė Aušra Šlažienė bei jos talkininkės – moterų ansamblis „Luotužė“ maloniai sutiko kiekvieną atvykusį daininką, ansamblį, žiūrovą. 15 festivalio dalyvių ir kolektyvų atvyko iš Juknaičių, Saugų, Šilalės, Jurbarko, Klaipėdos miesto ir rajono, Šilutės ir, žinoma, Rusnės. Kiekvienas atsivežė savo kūrinius, skirtingus stiliumi bei atlikimu, kurie puikiai parodė kuo šiandien gyvena dainų autoriai ir atlikėjai.

A. Šlažienė džiaugėsi, kad dalis dainuojamosios poezijos atlikėjų į festivalį atvyksta nuo pat jo pradžios. Aktyviausiais festivalio dalyviais ji pavadino dainininkus rusniškius Nidą Pečkį, Daivą Plikšnienę bei iš Šilutės atvykstančius dainuojamosios poezijos atlikėjus Vygantą Stoškų, Adolfą Nausėdą, Žydrę Adomaitienę. Jų pasirodymus paįvairino „Luotužės“ ansamblio ištikimi bičiuliai iš rajono seniūnijų ar kaimyninių savivaldybių.

Kiekvienas dainininkas ar ansamblis atliko po du tris kūrinius, tad sveikinimams ir kalboms buvo skirta labai nedaug laiko. FESTIVALIS _4

Šiemetiniame festivalyje dalyvavo įvairaus pasirengimo atlikėjai. Šilalės kultūros namų darbuotoja Regina Mockutė į festivalį atsivežė savo ugdytinius, ir juos pristatė kaip pirmą kartą užlipusius ant scenos. Tačiau buvo ir tokių atlikėjų, kurie galėjo nustebinti net pačius išrankiausius klausytojus.

Tikrai didžiulį pasitenkinimą žiūrovai patyrė klausydamiesi kaipėdiečių Sergejaus Treščenkino, Vilijos ir Ramūno Šepučių su Jonu Baltoku bei Žydrės Adomaitienės atliekamų dainų.

Festivalio koncertą užbaigė „Luotužė“. A. Šlažienė festivalyje pristatė naują dainą „Nendrių daina“, kuri buvo sukurta panaudojus rusniškės poetės Olgos Zenevičienės eiles.

Po festivalio visi koncerto dalyviai ir nemaža dalis klausytojų pabendravo prie puodelio arbatos ir „Luotužės“ ansamblio moterų surengtų vaišių.