Rusnėje, ant Atmatos kranto atsisveikinta su gražuole vasara

Jau septintą kartą sekmadienį Rusnėje, Algimanto ir Virginijos Svitkinų sodyboje ant Atmatos upės kranto nuaidėjo šeimų šventė „Sudie, gražuole vasara“.

Žiūrovai ne tik klausėsi dainų, bet ir kilo pašokti.

Šventė privati, šeimininkai jai negauna jokios savivaldybės biudžeto paramos, tačiau yra labai mėgstama rusniškių ir svečių iš Šilutės bei kitų rajono gyvenviečių. Ir šįkart į ją sugūžėjo didelis būrys atlikėjų iš visos Lietuvos bei šimtai žiūrovų.

Vasara buvo gera

Šventės „Sudie, gražuole vasara“ organizatoriai A. ir V. Svitkinai sulaukė daug norinčiųjų nusifotografuoti kartu su jais.

Šventėje dainininkų pasirodymai vyko nuo 14 iki 19 valandos, tad žiūrovai ilgiau ar trumpiau pabūti nuolat rinkosi pasiklausyti daugybės atlikėjų. Kiekviena grupė ar atlikėjas atliko po kelis kūrinius, visi buvo sutikti šūksniais ir plojimais, o patys linksmiausieji sulaukė ir šokančiųjų palaikymo.

Sodybos šeimininkas Algimantas Svitkinas „Šilutės naujienoms“ pasakojo, kad jo kaimo turizmo sodyba šią vasarą buvo ypatingai užimta. Poilsio nameliuose netrūko gyventojų, kuriems norėjosi ne tik pakeliauti po salą, bet ir čia pat pakrantėje pasigauti žuvį, ją išsikepti ar išsivirti žuvienę.

A. Svitkino laivas „Dzeusas“ plaukiojo į Nidą ir po mūsų krašto vandenis: Atmatos upe į Uostadvarį, Mingės kaimą bei Kuršių marių pakraščius. Tad jau prieš septynerius metus, kartu su rajono renginių organizatoriumi Vygantu Stoškumi buvo sugalvota prasidėjus rudeniui organizuoti ir vasaros palydų šventę. Tada A. Svitkinui ir kilo mintis salos gyventojams ir jos svečiams organizuoti nemokamą renginį.

Atvyko net 17 grupių ir atlikėjų

Koncerto atlikėjai, kurie į šventę suvažiavo ne tik iš mūsų rajono, bet ir iš Klaipėdos, Gargždų, Pasvalio, Šiaulių.

Šiemet rugsėjo 19 dieną surengtos šventės vedėju sutiko būti populiariausias rajoninių renginių vedėjas Marijus Budraitis.

Visi šventės dalyviai su savo šeimomis galėjo pramogauti, pasivaišinti žuviene ir šiupiniu, rūkytu ešeriu, raude ar karšiu. Visą dieną veikė pripučiamos čiuožyklos vaikams, vyko vaikiškų skanėstų ir žaislų prekyba ir t.t. Kaip jau įprasta, visi norintieji buvo paplukdyti laivu „Dzeusas“ ar sodybos šeimininko kateriu.

Tačiau didžiausia šventės atrakcija neabejotinai tapo net 17-os į šventę suvažiavusių grupių ir pavienių atlikėjų koncertas. Koncerto organizatorius V. Stoškus pasakojo, kad suorganizuoti tokį koncertą, kuriame savo kūrinius parodytų 17 profesionalių grupių ir atlikėjų, nėra taip paprasta. Juolab, kad visi jie į koncertą „Sudie, gražuole vasara“ atvyko be jokio užmokesčio, neprašydami net transporto išlaidų kompensacijos.

Šventė organizuota sekmadienį, kai daugelis dainininkų nėra užimti, o į Rusnę juos vilioja ir tai, jog jie čia gali ir patys papramogauti, pasivaišinti šeimininkų virtomis sriubomis bei šiupiniu, paplaukioti laivu, o jeigu norisi – net ir išsimiegoti per naktį poilsio nameliuose.

Nemaža dalis atlikėjų, į šventę Rusnėje, A. ir V. Svitkinų sodyboje koncertuoti atvyko jau trečią ar ketvirtą kartą. Organizatoriams buvo malonu, jog ne vienas jų klausė, ar galės į šią šventę atvažiuoti bei atlikti naujus savo kūrinius ir kitais metais.

Todėl reikia manyti, kad visi šventės „Sudie, gražuole vasara“ mėgėjai bus pakviesti ir kitų metų rudenį.

Šventė A. ir V. sodyboje pasibaigė vakarop su šventiniais fejerverkais. „Iki kitų metų“, – išlydėdami svečius sakė šeimininkai.

Komercijos direktorius, korespondentas