Rusnėje atnaujinami bendruomenės namai ir sporto aikštelės

RUSNES SPORTO__AIKSTELES__2Trečiadienio popietę Rusnėje atidarytos trys sporto aikštelės gražiausioje miestelio vietoje – šalia Skirvytės ir Pakalnės upių sankirtos.
 Šalia visiškai atnaujintos krepšinio aikštelės dabar dar įrengtos dvi naujos – mažojo futbolo ir lauko teniso. Į aikštelių atidarymą suėjo kelios dešimtys rusniškių, vyko vietinių mėgėjų ir į svečius atvykusių “Šilutės” krepšininkų varžybos.   

Sporto aikšteles atidaryti atvyko ir Savivaldybės vadovai, perkirpti simbolines atidarymo juosteles jiems padėjo Rusnės bendruomenės aktyvistai.

Pirmoji viso projekto dalis

Šilutės savivaldybės administracija šiemet birželio  mėnesį pasirašė sutartį su viešąja įstaiga Centrine projektų valdymo agentūra dėl projekto “Rusnės miestelio infrastruktūros atnaujinimas” įgyvendinimo. Projektas finansuojamas pagal 2014 – 2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 8 prioriteto “Socialinės įtraukties didinimas ir kova su skurdu” įgyvendinimo priemonę “Kaimo gyvenamųjų vietovių atnaujinimas”.     Projekto vertė 1 087 822,59  Eur. Iki 744 027  Eur bus skiriama iš Europos Regioninės plėtros fondo ir LR valstybės biudžeto lėšų, bei 343 795,59 EUR – iš Šilutės rajono savivaldybės biudžeto. Planuojamas projekto įgyvendinimo laikotarpis iki 2020 m. spalio pabaigos.

RUSNES SPORT_AIKSTELES_2Tai ir buvo rusniškiams papasakota aikštelių atidarymo metu. Pasak Savivaldybės administracijos direktoriaus Sigito Šepučio, kad tik niekas nepamanytų, kad viso projekto vertė yra per 1 mln. Eur tik už tris sporto aikšteles – tai tik pati viso projekto pradžia.

Naujovių dar bus

Rusnės seniūnė Dalia Drobnienė “Šilutės naujienoms” papasakojo, kad jau rekonstruotas senasis mokyklos medienos apdirbimo užsiėmimų pastatas, kuris nuo šiol bus paskirtas naudotis bendruomenei. Jam dar trūksta baldų.

Be jau atidarytų aikštelių bus įrengtos dar dvi vaikų žaidimų aikštelės miestelyje, atkurti senoviniai šaligatviai nuo senojo pašto pastato, kuriame dabar veikia kavinė restoranas. Didžiausias darbas bus atliktas galimai kitais metais – numatyta įrengti 1,2 km ilgio pėsčiųjų taką nuo Pakalnės upės tilto iki Vorusnės upės tilto. Tai bus puiki pasivaikščiojimų vieta – promenada Pakalnės upės pakraščiu.

RUSNES SPORT_AIKSTELES_1Be to, bus įrengtas apšvietimas prie visų šių naujų įrenginių, sumontuotos vaizdo stebėjimo kameros. Įgyvendintas projektas prisidės prie Rusnės miestelio infrastruktūros patrauklumo didinimo, gyventojų užimtumo ir saviraiškos skatinimo ir sąlygų tam sudarymo.    

Šventės metu sportininkai ir suėję rusniškiai buvo pavaišinti saldumynais ir obuoliais. Sportininkams Rusnės bendruomenės pirmininkas Saulius Bukantas padovanojo žuvies, o rusniškis verslininkas Algis Svitkinas įteikė “Gintaro gėrimų”.