Rusnėje dvi gatvės gaus pavadinimus

Rusne Neringa streetRajono Tarybos Teritorijų ir kaimo reikalų komitetui paskubomis buvo įteiktas sprendimo projektas dėl gatvių pavadinimo suteikimo dviem Rusnės miestelio gatvėms, kurios atsišakoja nuo Kuršmarių gatvės. Viena jų veda iki Taikos gatvės, kita – iki Šyškrantės kaimo tvenkinių pylimo. Jos bus vadinamos Alyvų ir Pievų gatvėmis.

Pasak Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjo Viktoro Bičkausko, anksčiau šioms gatvėms suteikti pavadinimus nebuvo poreikio. Jomis rusniškiai naudojasi jau daugelį metų, jos yra žvyruotos, neturi asfalto dangos. Bet dabar abiejose gatvėse atsirado po vieną naują sodybą, yra žemės ūkio bendrovės „Sala“ statyta mėšlo saugykla. Pastatams ir statiniams įregistruoti ir suteikti jiems numerius galima tik tada, kai gatvės, kuriose jie stovi, turi rajono Tarybos sprendimu įteisintus pavadinimus.

Rusnės seniūnė Dalia Drobnienė sakė, kad suteikus gatvėms pavadinimus ir juos įregistravus Registrų centre bus panaikintos kliūtys žmonėms ir įmonėms registruoti savo turtą. Ji mano, kad taip bus sudarytos sąlygos ir kurti naujas sodybas.

Gatvių pavadinimai, pasak D.Drobnienės, kilo spontaniškai, stengtasi, kad jie būtų lengvai įsimenami. Pievų gatvės pavadinimas tikrai atitinka dabartinę situaciją šioje gatvėje, nes šalia jos yra keli šimtai hektarų rusniškių pievų ir ganyklų. O Alyvų gatvės gyventojams įkurtuvių proga seniūnija įsipareigoja padovanoti po kelis alyvų sodinukus, nes lig šiol šioje gatvėje alyvų nebuvo.