Rusnėje Kalėdų laukia advento angelas

DSC 0754Mažas, jaunas ar garbaus amžiaus rusniškis šią savaitę galėjo pradėti įkvėpęs advento dvasios, pasisemti senolių išminties ir pasidžiaugti įžiebta Kalėdų eglute miestelio parke. Pirmadienį Salos etnokultūros ir informacijos centro darbuotojai kartu su Rusnės pagrindinės mokyklos pedagogėmis stengėsi įtraukti visus į ritualą pasitinkant svarbiausią metų šventę – Kalėdas.

Būrys vaikų su pedagoge Violeta Benetiene mokėsi ir gamino žaisliukus iš vilnos kalėdinei eglutei. O technologijų mokytoja Dainora Laukevičienė puošė Etnokultūros centro eglutę karpiniais ir žaisliukais, kuriuos pagamino pamokų metu.DSC 0710

Brandaus amžiaus rusniškiai susirinko į vakaronę Salos etnokultūros ir informacijos centre. Čia Šilutės „Moterų seklyčios“ ir Šilutės – Emericho draugijų jungtiniame renginyje prisiminta apie senuosius advento papročius, žmonių bendravimą ir tikėjimą.

Šių draugijų vadovės Danutė Misiukonienė ir Vaclava Šarliokienė prisipažino labai mylinčios Rusnę ir turinčios daug prisiminimų apie čia praleistą laiką.

Dabar keistokai skamba patarimai advento metu nekirpti avių, nes bus blogas derlius, neverpti siūlų, nes gausi tinginį vyrą ir t.t. Tačiau vieną prietarą, kurį papasakojo centro direktorė Birutė Servienė, tikrai lengva įsiminti. Ji dar ir dabar drobiniame maišelyje saugo iš senolio gautą laimės, sėkmės ir vaisingumo simbolį – suaugusį riešutą – kemerį. Jos nuomone, toks riešutas gali būti labai gera kalėdinė dovana artimiausiam žmogui.

Rusnės evangelikų liuteronų bažnyčioje, kuri tą dieną virto koncerto sale, susirinkusieji kartu su Aušros Šlažienės suburtu moterų ansambliu „Luotužė“ giedojo kalėdines giesmes. Pagrindinės mokyklos moksleivių etnokultūros ir savanorių būrelių nariai, vadovaujami Solveigos Mockienės ir Jolitos Švagždienės, skaitė eiles, pamokymus, primindami artėjančių Kalėdų papročius.

Sutemus visi pakviesti pasižiūrėti, kaip įsižiebė angelas ant Rusnės bažnyčios fasado, o dar po kelių minučių buvo įžiebta ir miestelio kalėdinė eglė. Šokių kolektyvas „Rusnietis“, nepaisydamas krapnojančio lietaus, sušoko keletą šokių.