Rusnėje kvietė „Stintų naktis“

Gegužės 20-ąją prie Atmatos krantinės rusniškiai vėl kvietė visus paminėti jau tradicija tampantį renginį „Stintų naktis". Tokia šventė salą sudrebino bene trečią kartą, nors pačioms agurkais kvepiančioms žuvelėms jau neįprastas laikas - ne kovo pabaiga, kai jos būriais plaukia pro salą. Tačiau paminėti tokią progą susirinko tikrai gausus būrys smalsuolių.

Anot bendruomenės „Rusnės sala“ pirmininko Sauliaus Bukanto, iš viso vakaro ir šėlionių metu iškepta apie 100 kg stintų. Kepėjai parodė savo išmonę pataisydami žuveles pagal įvairius receptus ir skirtingus kepimo būdus. O kai stintos baigėsi, virš laužų ugnies vartėsi karosai, buvo kepami ikrų blynai.

Tokia išskirtine proga neužmiršti ir ištikimiausi saloje vykdomų iniciatyvų rėmėjai. Jiems ir kitiems, kurie visada geranoriškai atskuba į pagalbą, padėkota ir įteikta simbolinė dovana – Rusnės vėliava. Po sveikinimų ir linkėjimų visi vaišinosi žuvimi, klausėsi atlikėjų Laisvos ir Roko-Yan koncerto. Atvykusiųjų laukė ir dar negirdėtų pramogų – interaktyviais akiniais jie galėjo stebėti stintų žvejybą ir joje dalyvauti net nesušlapdami rankų.

Renginio metu už iškeptą žuvelę svečiai buvo kviečiami paaukoti savanorišką sumą pinigų. Vėliau juos suskaičiavus paaiškėjo, jog surinkta 1070 eurų. Anot rusniškių, šios lėšos bus panaudotos salos tvarkymo ir gražinimo darbams.

„Stintų nakties“ idėją salos gyventojai nešiojasi širdyje jau seniai, o pirmąkart toks renginys surengtas 2015-ųjų kovo pabaigoje. Organizatoriai jau kuria naujus planus ir tikisi, kad ši bendruomeniška šventė taps kasmetine tradicija, kuri vis labiau gyvins salos kultūrinį gyvenimą.