Rusnėje moterys virto gėlėmis, o pyragai – žvejų svajonėmis

DSCN0028Pasipuošusios, kaip ir dera tikroms Pamario damoms, naujųjų Rusnės kultūros namų slenkstį pirmosios peržengė salos moterys. Tai įvyko penktadienį, kovo 4-ąją, kai artėjančią Tarptautinę moters dieną paminėti kvietė Salos etnokultūros ir informacijos centras. Tą pavakarę visų dailiosios lyties atstovių laukė nuotaikinga vakaronė „Mes – moterys“.

Varžėsi 10 moterų komandų

Moterims skirtas renginys Rusnėje surengtas pirmą kartą ir jis sulaukė didelio susidomėjimo, nes iš viso į vakaronę susirinko daugiau nei pusšimtis dailiosios lyties atstovių, taip pat būrys jas atlydėjusių draugių bei vyrų.  

Didžiojoje kultūros namų salėje, prie stalelių, susibūrė 10 komandų po 4-5 dalyves, kurios tuo metu dar nežinojo, kokius išbandymus joms parengė renginį išmoningai organizavusi Salos etnokultūros ir informacijos centro kultūrinės veiklos vadybininkė Sonata Verbučianskė.

Moterys burtų keliu išsirinko komandų pavadinimus, tad salėje atsirado „Rožių“, „Gerberų“, „Orchidėjų“, „Žibuoklių“, „Levandų“ ir kitų gėlių staleliai.

Linksmas ir šmaikštus moterų protų mūšis buvo ir rimtas žinių, įgūdžių bei sumanumo išbandymas kiekvienai komandai. Dalyvės galėjo parodyti ne tik savo sumanumą, bet ir pasitikrinti intuiciją, įžvalgas, atmintį bei režisūrinius gebėjimus.

Komandas vertino du vyrai – Juknaičių seniūnas Alfredas Gaubys bei rusniškis Aleksandras Dulskas, o jiems „suvaldyti“ buvo parinkta moteris – Salos etnokultūros ir informacijos centro direktorė Birutė Servienė.

Nuo garsių frazių iki dramų

Pirmiausia dalyvėms buvo pristatytos kažkada ištartos garsių moterų frazės, jau tapusios klasika, tad tereikėjo DSCN0103įvardinti tų frazių kūrėjas. Pavyzdžiui, jei dar buvo nežinančiųjų, kas pasakė „Moteriai namai turi būti centras, bet ne jos pasaulio ribos“, tai pabuvojusieji salos moterų vakarėlyje jau žino, jog tai – geležinės ledi Margaret Thatcher žodžiai. O štai frazė „Moteris, kuri nesikvepina, neturi ateities“ yra mados ir stiliaus ikonos Coco Chanel.

Antrajame ir trečiajame etapuose dalyvėms jau nebepadėjo nei įžvalgumas, nei intuicija, nes reikėjo įtempti atmintį. Gėlių komandos turėjo pasakyti, kokių garsių įmonių prekinių ženklų fragmentai joms rodomi, arba atspėti, kiek šiuo metu parduotuvėse kainuoja miltai, sviestas ar kitos prekės.

Džiugios emocijos kilo, kai dalyvėms reikėjo iššifruoti ekrane rodomų  vyrų portretus, tarp kurių buvo ne tik garsūs Lietuvos dainininkai ir užsienio kino žvaigždės, bet ir rusniškis Valdas Lacko. Teko atspėti ir užkoduotų filmų apie moteris ir meilę, pavadinimus, įvardinti ingredientus, kurių trūko populiarių patiekalų sąraše ir t.t.

Pajudėti kvietė dvi judrios užduotys: pagal duotus raktažodžius ir nurodytas šalis moterims reikėjo sukurti dramų ir serialų siužetus, o galiausiai – susirungti bulvių skutimo varžytuvėse.

Linksmą vakarą, kuris užtruko daugiau nei dvi valandas, vainikavo naminių pyragų, kuriuos kaip namų darbą pristatė kiekviena komanda, degustavimas. Ant specialiai padengto stalo puikavosi morenginis, varškės, obuolių pyragai, buvo ir „Tinginys“, ir kiti skanėstai, kaip įrodymai, kad salos moterys ir viešnios yra puikios kulinarės. Nuo gardėsių gausybės širdis salo ne tik vertinimo komisijai, bet ir vakaro dalyviams, kurie vaišinosi ir dalinosi receptais.

Apdovanojimai dalyvėms

DSCN0093Vakaro dalyvių laukė ir 10 išskirtinių nominacijų, kurias įsteigė vertinimo komisijos nariai.

Vakaronės „Mes – moterys“ gudruole išrinkta rusniškė Aušra Šlažienė, menininke – Šyšos kaimo gyventoja Aurelija Jakštaitė, greituole – Rusnės seniūnė Dalia Drobnienė, šmaikštuole – rusniškė Solveiga Mockienė, darbštuolėmis tapo net dvi dalyvės – Diana Pavilionienė ir Eugenija Žemaitienė, originaliąja dama tapo Onutė Beržinienė, draugiškiausios vardas atiteko juknaitiškei Laimai Barkauskienei, o linksmuole pavadinta Daiva Plikšnienė.

Pro komisijos akis nepraslydo ir „Šilutės naujienų“ komandos narės Vilijos Budrikienės kūrybinis sumanumas: už tai, kad per keletą minučių sukūrė prancūzų dramos siužetą, ne vienam išspaudusį ašaras pro juoką, buvo paskelbta šauniausia režisiere.

Šis apdovanojimas komandą „Astros“ sudariusioms „Šilutės naujienų“ redakcijos darbuotojoms nebuvo vienintelis.

Penkios mūsų moterys, dalyvaudamos protų mūšyje, teisingų atsakymų lentelėje surinko daugiausiai balų – net 95 ir tapo mūšio nugalėtojomis. Viso vakaro metu, nuo „Astrų“ atsilikdamos vos keletu balų, ant kulnų mynė rusniškių „Rožių“ ir „Rugiagėlių“ komandos, surinkusios po 89 balus.

Smagu „Šilutės naujienų“ moterims buvo ne tik dėl vakaronėje lydėjusios sėkmės, ieškant teisingų atsakymų, bet ir dėl puikiai įvertinto Rūtos pagaminto žuvies torto „Žvejo svajonė“, ir dėl puikiai praleisto laiko. Tai buvo renginys, subūręs draugiškai, šiltai, linksmai ir jaukiai pabendrauti norinčias skirtingo amžiaus ir skirtinguose rajono kampeliuose gyvenančias moteris.

Vakaro „Mes – moterys“ metu savo dainas susirinkusiesiems dovanojo salos vokalinis moterų ansamblis „Luotužė“ (vad. A.Šlažienė).