Rusnėje prieplauka atsiras jau šiemet, o estakada – 2017-aisiais

PRIEPLAUKA 2Tarp gausaus būrio ministrų, kurie dabar plūsta į Šilutės rajoną, bene pagarbiausiai buvo sutiktas susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius.

Į svečius jį pasikvietė Rusnėje Pakalnės upės senvagėje prieplauką žvejų laivams ir valtims statančios UAB „Šilutės polderiai” direktorius Arūnas Jagminas bei nemažai dėl šios statybos finansavimo pasirūpinęs mūsų krašte išrinktas LR Seimo narys Artūras Skardžius.

Statyboms jau gerokai įpusėjus, jie su Savivaldybės vadovais nutarė prieplaukos vienoje iš betoninių konstrukcijų įmūryti kapsulę su raštu ateities kartoms apie prieplaukos statybą, finansavimą, statybos vykdytojus bei liudininkus.

Tačiau kapsulės padėjimas – ne vienintelis ministro R.Sinkevičiaus vizito tikslas. Važiuodamas į Rusnę su visa Savivaldybės administracijos bei politikų palyda jis trumpai stabtelėjo labiausiai pavasario potvynio metu užliejamoje kelio Šilutė – Rusnė dalyje ir trumpai informavo apie estakados statybos perspektyvą ir realiausią konkrečių statybos darbų datą – 2017 metais.

Prieplauka bus, o kaip pasiekti marias?

UAB „Šilutės polderiai” direktorius A.Jagminas prieplaukos statybvietėje ministrui R.Sinkevičiui ir kitiems jį atlydėjusiems asmenims įteikė pasirašyti raštą, kuris kapsulėje bus saugomas ateities kartoms. Rašto tekstą perskaitė Rusnės seniūnė Dalia PRIEPLAUKADrobnienė. Jame rašoma, kad projektas „Žvejybos infrastruktūros įrengimas prieplaukoje Pakalnės upėje” pradėtas 2014 m. rugpjūčio 18 d., o planuojamas baigti 2015 m. rugsėjo 30 d.. Projekto vertė 1,752 mln. Eur (6,046 mln. LT).

Seniūnė dėkojo visiems, kas prisidėjo prie rusniškiams jau prieš 10 metų pažadėtos prieplaukos statybos ir finansavimo, džiaugėsi, kad Rusnės mieste bus sutvarkyta dar viena vieta.

Pats ministras R.Sinkevičius stebėjosi, kodėl žvejų prieplaukos projektas nebuvo parengtas kartu su Pakalnės upės ir jos žiočių gylio atstatymo projektu. Ministras žino, kad jau kelerius metus dėl užseklėjusių žiočių žvejų laivams sunku išplaukti į Kuršių marias.

Savivaldybės mero pavaduotojas Algirdas Balčytis, kuruojantis investicinius projektus, aiškino, kad buvo ir tokių norų, tačiau Europos Sąjungos fondų paramos lėšų neįmanoma kooperuoti, apjungiant du skirtingus objektus. Todėl kai bus baigta prieplaukos statyba, ateis eilė kitam projektui, kuriuo bus prašoma finansavimo Pakalnės upės žiočių gilinimui.

Estakadą pradės statyti tik 2017 metais

Kalbėdamas apie estakados statybos terminus, ministras R.Sinkevičius užsiminė, kad jam tikriausiai neteks įkasti darbų pradžios kapsulės ir perkirpti jos statybos pabaigtuvių kaspino, nes paprasčiausiai bus pasibaigusi kadencija. Jis sakė, kad šiemet ministerija skyrė lėšų estakados statybos poveikio aplinkai tyrimams, ir kai jie bus baigti, o ataskaita patvirtinta, 2016 m. ministerija skirs lėšų estakados statybos techniniam projektui parengti. Taigi ministro nuomone, realios statybos galės būti pradėtos ne anksčiau, kaip 2017 metais.