Rusnėje sužibo Angelų alėja

angelu aleja sokejaiPirmoji Advento savaitė Rusnėje, Salos etnokultūros ir informacijos centre prasidėjo maloniu šurmuliu – gruodžio 1-ąją čia surengtos karpinių ir adventinio vainiko pynimo edukacijos bei angelų dirbtuvėlės, kuriose buvo galima stebėti, kaip gimsta angelai, patiems juos pasigaminti.

Vakarop visi angelai apsigyveno gražioje parkelio vietoje, priešais Rusnės evangelikų liuteronų bažnyčią.

Advento laikas nuo seniausių laikų yra kupinas paslaptingumo, laukimo, svajonių, susitaikymo, atleidimo. Tuo laikotarpiu reikia atleisti net savo pikčiausiems priešams bei pasipuošti širdį, darant gerus savanoriškus darbus. angelu aleja rusneje

Apmąstyti ir atverti širdis gėriui, meilei ir didelei vilčiai rusniškiai ir susibūrė antradienio pavakarę. Kad būtų šilčiau, šviesiau bei dar viltingiau, nors ir merkė lietus, visiems šaukiant: „Angele, užsižiebk!“ buvo įžiebtas didysis Angelas. Jis visą adventinį laiką puoš Rusnės evangelikų liuteronų bažnyčią.

„Angelai – ramybės ir šilumos simbolis, o Rusnė jau vadinama Angelų miestu. Vienas pirmųjų angelų miestelyje nusileido 2007 metais. Jį sukūrė ir tada įžiebė Gintaras Augustin. Po to kasmet angelai leidosi ant rusniškių sodybų, Rusnės pagrindinės mokyklos, seniūnijos ir kitų pastatų. Šiais metais miestelyje atsirado ir Angelų alėja, kuri iki šv. Kalėdų pasipildys vis naujais gėrio bei vilties simboliais“, – visus ragindama savo kiemuose, soduose kurti Angelus bei taip džiuginti aplinkinius, sakė vakaro vedėja Dalia Kubilienė.

Renginio dalyvių laukė etnografinio kolektyvo „Sklada“ koncertas bei jaunųjų ansambliečių eilės apie adventą, šokį dovanojo ir neformaliojo vaikų švietimo programos jaunieji šokėjai (vad. Solveiga Mockienė).

Čia pat sukiojosi bei angelais džiaugėsi ir NVŠ programos „Salos vaikščiotojai“ dalyviai, kurie nepraleidžia nė vieno renginio Rusnėje, taip pat vyksta į kaimyninius miestelius.

„Šilutės naujienų“ paklausti apie angelų alėjos keliamus jausmus, „Salos vaikščiotojai“ sakė, jog šie gėrio pranašai, nusileidę prie bažnyčios ir ant jos, atnešė į salą šv. Kalėdų laukimo dvasią, suteikia ramybės, vilties, kviečia pamąstyti apie praėjusius metus. Anot vaikų, reikia tikėtis, jog ateinantys metai bus tokie pat šviesūs kaip ir šie angelėliai.

Daugiau nuotraukų „Šilutės naujienų“ Facebook albume.